Maden Suyunun Faydaları

maden suyu faydaları

Maden Suyunun Faydaları. Her gün mutlaka bir şişe tüketilmesi tavsiye dilen maden suyunun cildimize olan yararları oldukça fazladır. Hem tüketerek hem de farklı maske ve toniklerin hazırlanarak cilt üzerine sürülerek kullanılması, zamanla ne tür faydaları sağladığını sizlere gösterecektir.  Maden suyu içeriğinde özel ve doğal formülü sayesinde tamamen zararsız bir içecek olmasının yanısıra, birbirinden farklı yararlara da sahiptir. Peki maden suyunun yararları nelerdir ve nasıl kullanımlar sonucunda etkisini gösterebilmektedir bir göz atalım.

Maden Suyunun Cilde Faydaları

maden suyu ile cilt temizliği
maden suyu ile cilt temizliği

Cildin onarılmasında ve ölü hücrelerin atılmasında en önemli rolü maden suyu oynamaktadır. Cilt üzerinde zamanla biriken ve gözenekleri tıkayan zararları virüs ve bakterileri en hızlı ve etkili şekillerde uzaklaştıran belki de tek üründür. Cilt üzerinde yağ bezesi ve siyah nokta gibi kötü görünümleri oluşturmuş olan tıkalı gözenekleri açarak tamamen pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmanızı sağlamaktadır. Özellikle de cilt üzerinde pul pul dökülmeler yaşıyorsanız bunlar bir türlü deri üzerinizden uzaklaşamayan ölü hücrelerdir.

Maden suyu kullanımını düzenli bir şekilde ve yeterli miktarda kullandığınız takdirde, doğal yapısı ile ölü hücrelerinizi kalıcı bir biçimde cildinizden uzaklaştırmada öncüdür. Sabahları uyandıktan sonra ve gece uykuya gitmeden önceki vakitlerde rutin bir cilt bakımı yapıyorsanız mutlaka maden suyunu da ek bir ürün olarak bu bakıma eklemelisiniz. Çünkü maden suyu gündüz boyunca ve gece boyunca cilt üzerinde biriken kir ve yağları, derinlemesine temizleyerek cildin nefes almasını sağlamaktadır.

Maden Suyu İle Cilt Bakımı

Cildinizin nefes alabilmesi için gözeneklerinizde gözle görülür şekillerde bir küçülme olması için öncelikli olarak maden suyu ürününü günlük olarak tüketmeniz gerekmektedir. Her gün en az bir şişe tüketeceğiniz maden suyu zamanla tüm cildinize nüfuz ederek bebeksi bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.  Tüketimine gerekli önemi verdikten sonra ise cilt üzerinize de uygulamalar yaparak, harika bir cilde sahip olmanız mümkündür. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus mevcuttur.

maden suyu ile cilt bakımı
maden suyu ile cilt bakımı

Soda ile maden suyunu birbirine karıştırmamanız gerekmektedir. Maden suyu alırken son derece dikkatli olarak seçiminiz yapmalı ve oldukça kaliteli, seçkin markalara ait olanları almanız gerekir.  Sodalar içerilerine katkı maddesi konularak ve karbondioksit gazı basılarak üretilen maden suyu olarak bilinirler. Bu nedenle her zaman sade ve gaz basımı yapılmamış maden sularını tercih etmenizde fayda vardır.

Maden suyunun faydaları konusunda cilt üzerinde tam bir etki görmek istiyorsanız, tüketimin yanı sıra düzenli olarak cildinizi maden suyu ile temizlemeniz gerekir. Ve maden suyunu cilt üzerine uygularken mutlaka doğru yöntemleri kullanmanız gerekir. Aksi takdirde cildinize zarar verebilir ve kısa sürelide olsa tahriş edebilirsiniz. Maden suyunun cilt üzerinizde tam bir etki yaratmasını istediğinizde, gece ve gündüz cilt bakım rutinlerinizde ılık su ve sabun ile yüzünüzü yıkadıktan sonra yüzünüzü güzelce kurulayın. Ardından bir pamuk ya da yüz pedi yardımı ile yüzünüze maden suyunu tampon hareketler yaparak yedirin. Ardından da yüzünüzü mutlaka kağıt havlu ile yine tampon hareketler yaparak kurulayın. Normal havluları kullanmamanızda fayda vardır, çünkü asıl havlularda bakteri ve virüs oluşumu daha fazla ve hızlıdır. Kağıt peçete havlulardan kullandığınızda hem yüzünüzdeki nemi korumuş olursunuz hem de maden suyunun daha iyi ve uzun süreli cilt üzerinde kalmasına olanak sağlamış olursunuz.

Maden Suyu İle Cilt Temizleme

maden suyunun faydaları
maden suyunun faydaları

Maden suyunun cilde verdiği yararlar saymakla bitmez. Özellikle de uzmanlar ve dermatologlar tarafından da sık sık maden suyu kullanımına dair bilgileri ve haberleri görebilirsiniz. Sık sık tüketilmesi açısından önem arz eden maden suyu aynı zamanda bakım içinde kullanıldığından büyük oranda pozitif etkiler ile neticelenmektedir.

Yüz bakımında, sivilce tedavisinde, selülitlerin azaltılmasında ve sıkılaştırıcı olarak mutlaka en doğal bakım ürünü olan maden suyunu kullanmalısınız. Peki hangi sıklıkta maden suyu kullanımınızı rutinleştirirseniz işe yarar? Elbette bu duruma dair pek çok uzman ve dermatolog yorumlarını ve bilgilerini paylaşmaktadırlar. Genel olarak tavsiye edilen kullanım şekli ise her güne uygun olarak belirlenmektedir. Yani maden suyu zararsız ve doğal içeriğe sahip bir ürün olduğundan dolayı, tüm rutin cilt bakımlarınızda kullanmanız açısından bir dezavantaj görülmemektedir.

Maden Suyu Cilt Maskeleri

Makyaj temizlemek için, tonik olarak, sıkılaştırıcı olarak, sivilcelerden kurtulmak için, tüm maskeler içerisinde kullanabileceğiniz bir özelliği vardır.

Maden Suyunun Faydaları
Fotoğraf: vodarenstvi.cz fax.al bunte.de

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap