Cybertruck Nedir? Özellikleri Nelerdir?
Trendlerdeki Yazı

Cybertruck Nedir? Özellikleri Nelerdir?

1
1

Cybertruck Nedir?

Cybertruck Nedir? Özellikleri Nelerdir? Cybertruck otomobil sektörüne yön veren  Tesla’nın yeni pickup’ı. Bir hayli ilginç bir tasarımı olan Cybertruck  donanımsal özelliklerikleriyle göz doldurdu.

 ABD’nin Kaliforniya eyaletinde yapılan lansman da şirketin CEO’su Elon Musk insanların sürdürülebilir enerjiye ihtiyacı olduğunu vurguladı. Zırhlı bir yapıya sahip olan ve dış aksamı paslanmaz çelikten olanCybertruckayrıca güçlendirilmiş bir cama da sahip.

 Yapılan lasnman da camı test etmek isteyen Musk, hiç beklemediği bir sonuç ile karşılaştı. Cama bir demir bilye fırlatıldı. Aracın camları kırılmadı lakin büyük ölçüde zarar gördü. Musk Yapılan testin başarılı olmadığını ve camların kırılmaması gerektiğini belirtti.

Cybertruck Nedir Özellikleri Nelerdir
Cybertruck Nedir Özellikleri Nelerdir

Cybertruck fiyatı nedir

Cybertruck Camı Neden Kırıldı?

Cybertruck dayanıklılık testi için yapılan lansman da, Tesla tasarım şefi olan Franz von Holzhausen Elinde ki demir bilyeyi aracın camına fırlattı. Kimsenin kırılmasını beklemediği özel zırhlı cam kırılmadı fakat zarar gördü. Bu durumun ilk atışın çok şiddetli olmasından kaynaklandığını söyleyen Holzhausen ikinci atışı arka cama yaptı. Arka camda aynı ön cam gibi zarar görünce, oldukça şaşkın olduklarını belirten Musk, bu durumun neden kaynaklandığını anlamadığını söyledi.

 Camı daha önce defalarca test ettiklerini söyleyen Musk, daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını aktardı. Lansmandan hemen önce 1 kg ağırlığında ki demir bilyenin 5 defa cama fırlatıldığını gösteren bir video da yayımlayan Musk bunun nedenini anlamadığını söyledi.

Daha önceden defalarca test edilen bir camın değiştirilmeden getirilmesi bunun bir nedeni olabileceği gibi bunun bir pazarlama taktiği olduğuda düşünülüyor.

Önerilen Yazı
Nasıl Başarılı Olunur?

Cybertruck Özellikleri Nelerdir?

Cybertruck Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Özel bir dış kabuk ile kaplanan iskeleti yolcu koruması ve üstün dayanıklılık sağlıyor.

Her bileşeni ”Ultra-Hard 30X Cold-Rolled stainless-steel” soğuk haddelenmiş paslanmaz çelikten üretilmiştir. Zırh niteliğindeki bu iskelet size ve yolcularınıza maksimum koruma sağlayan düz, tek rengi ile hasar ve uzun süreli korozyonu önlemeye yardımcı olur.  Cybertruck modeli hem hız konusunda hemde çekiş konusunda düşük ağırlık merkezi ve çekiş kontrolü desteği ile araç 0-100 km/saat 2.9 saniyede çıkabilmekte buna nazaran araç 800 km mesafeye kadar kesintisiz bir yolculuk sağlayabilmekte.

Ultra güçlü cam ve polimer katmanlı kompozit, gelişmiş performans ve hasar toleransı için darbe kuvvetini emebilir ve yeniden yönlendirebilir.

Cybertruck Nedir? Özellikleri Nelerdir? Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap

Yorumlar (1)

  1. Güzel içerik

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.