Trendlerdeki Yazı

5 Adımda Dudak Bakımı

5 Adımda Dudak Bakımı, Dudak bakımı pek çok bayan tarafından maalesef önemsenmiyor. Ancak bakımlı bir kadının yapması gerektiği...

evde dudak bakımı

5 Adımda Dudak Bakımı, Dudak bakımı pek çok bayan tarafından maalesef önemsenmiyor. Ancak bakımlı bir kadının yapması gerektiği gibi dudaklarımıza bakım yapmalı ve onun da güzel görünmesini sağlamalıyız. Makyaj yapınca zaten bakımlı görünüyor evet ama tek başına yeterli değil. Her daim güzel görünüşlü ve sağlıklı dudaklara sahip olmak istiyorsak şu beş öneriyi mutlaka dikkate almalıyız.

5 Adımda Dudak Bakımı
5 Adımda Dudak Bakımı

1) Dudaklarınızı soymayın: 

Dudakları ısırmak ya da dudak etlerini elle soymak ona zarar verir. Bunun yerine sürekli nemli tutmak hem bu etlerin kalkmasını önler hem de ısırma isteğinizi önler. Özellikle kış aylarında soğukların getirisi olan dudak kuruluğunu, dudaklarımızı sık sık nemlediricilerle dudak balmlarıyla nemlendirerek engellemeliyiz. Kötü görüntü haricinde acı veren yan etkileri de vardır. Fazla kuruluk dudaklarınızın çatlamasına ve sürekli kanamasına neden olur.

2) Kaliteli makyaj malzemeleri kullanın: 

Dudaklar aslında bilmediğimiz kadar hassas organlardır. Bu yüzden kaliteli rujlar ve kremler kullanmalı ve onun sağlıklı tutmalıyız. Kullandığınız rujlar, nemlendiriciler size ait olmalıdır. Aksi halde başkasında olabilecek bir cilt hastalığı size bu yolla bulaşabilir. Uçuk gibi çabuk bulaşan mikroplar başkasının kullandığı üründen size geçebilir. Ürünlerinizin kendinize ait olmasının yanı sıra sizde başkasına ait ürünleri kullanmamalısınız.

3) Dudak koruyucu kullanın: 

Sık sık belirttiğimiz gibi dudak onarıcı kremleri ve lip balm ürünlerinizi kullanmanızı öneririz. Ayrıca lip balmlarda dikkat edeceğiniz özellik güneş koruyucu içeriyor olmasıdır. Sıcak aylarda fazla güneşe maruz kalan dudaklarımız zarar görebilir. Etkileri kişiden kişiye değiştiği için özellikle bir ürün kullanmanızı önermeyeceğim. İçinizden kullananlar varsa yorumlarda paylaşabilirsiniz.

4) Zarar vermeden bakım yapın: 

Dudakları dolgun göstermek için ya da üzerindeki rahatsızlık veren derilerden kurtulmak için dudaklarımızı fırçalıyoruz ya da bir bezle temizliyoruz. Ancak bu işlemleri yaparken yeterince yumuşak davranmadığımızda dudağımıza zarar vermiş oluyoruz.

Önerilen Yazı
Yorgun Gözleri Canlandırmak (Göz Yorgunluğu)

5) Doğal bakım kürlerini yabana atmayın: 

Cilt bakımı ve dudak bakımı kategorilerimizde önerdiğimiz dudak maskelerini, dudak kürlerini ve dudak peeling’lerini dikkate almanızı öneririz. Evde yapabileceğiniz karışımlarla dudağınıza bakım yapmak çok önemlidir. Buradan kuruyan dudaklarınız için bakım önerileri makalemize ulaşabilirsiniz.

5 Adımda Dudak Bakımı
Fotoğraf: goncagokdemir.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap