Alerji Yama Testi

Alerji Yama Testi

Alerji Yama Testi Doğal aromatik yağlar cildin yaşı veya tipi ete bakmaksızın yumuşatmak, beslemek ve korumak için cilde nüfuz ederler ve uyaran, yenileyen ve iyileştiren birleşenler içerirler.

Bununla beraber, ya bir alerji veya yağın yeterince saflaştırılmamış olması nedeni ise, yağın doğal olması cildinizin ani bir tepki vermeyeceği anlamına gelmez.

Alerji Yama Testi
Alerji Yama Testi

Alerjik

bir tepki şansını en aza indirmek için, cildiniz için yeni olan bileşenler içeren her hangi bir ürün için bir yama testi uygulayın.

Yeni bir ürün veya bileşenin çok az bir miktarı ile (eğer bu bir esans yağı ise, ilk önce 2 damlasını 1 çay kaşığı boz yağ içinde seyrentin).

24 saat boyunca avutmayacağı veya yıkanıp uzaklaştırtmayacağı bir cilt bölgesine masaj yapın.

(Ben uyluk iç yüzünü veya ön kol bölgesini kullanmayı severim.)

Eğer her hangi bir pullanma, kızarıklık, iltihaplanma veya sulu kabarcık meydana gelirse, ürüne karşı alerjik bir tepkiniz var demektir. Alerjik olduğunuzu düşündüğünüz bileşenler yerine yenilerini koyarak formülü yeniden şekillendirin.

Önerilen Yazı
Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Cildin zaman içinde değiştiğini göz önünde tutarak, bu gün hiçbir problem yaratmayan bir yağ gelecekte olumsuz tepkilere neden olabilir.

Seyreltilmemiş esans yağlan sadece yoğun doğaları gereği olumsuz cilt tepkilerine neden olabilirler. CHt bakım ürünlerinizde esans yağlarını genellikle % 2 veya 3 oranında kullanılır. (Ürün 30 gr başına 10 ila 12 damla. hassas ve çocuk ciltleri için daha fazla seyreltin) Emniyetliyken, kullanmadan önce bir yağı etraflıca araştırın. Doğru uygulama yöntemlerini ögrenmek için tecrübeli bir aromaterapiste başvurun.

Alerji Yama Testi
Fotoğraf: Resim Anastasia Gepp tarafından Pixabay’a yüklendi
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap