Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Aloe Veranın 5 Faydası

Sponsorlu Bağlantı

Aloe Veranın 5 Faydası
Aloe Veranın 5 Faydası

Aloe Veranın 5 Faydası

Aloe Veranın 5 Faydası Aloe Vera bitkisi nem deposu olarak bilinir. Nem deposu olmasından dolayı son dönemlerde de ülkemizde de yoğun bir şekilde yetiştirilmeye başlanan bu bitkinin cilt için de fayları bulunur. Aynı zamanda bu bitkinin saçların nem kazanması açısından da kullanılması gerekir. Sizler için bu yazımızda Aloe Veranın 5 faydasını derledik.

Sponsorlu Bağlantı

Yoğun Nem Deposu – Aloe

Aloe Vera kolay bir şekilde toprakta yetiştirilebilecek olan bir bitkidir. Kolay yetişme koşulları sayesinde kısa bir zaman içerisinde büyüyecek ve bakım için tercih edilebilecektir. Özellikle doğal saç bakımı isteyenler için kullanılabilecek olan bu bitkinin yoğun nem içermesinden dolayı nemsiz kalan saçlar için maske olarak kullanılabilir. Ardından saçların ılık su ile yıkanması sayesinde daha nemli ve ışıltılı bir saçlara sahip olabilirsiniz.

Cildi Besler – Veranın

Bu bitki cildi nemlendirmek için de tercih edilmekte. Yüzünüz için Aloe Vera maskeleri oluşturup kolay bir şekilde uygulama sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cilt için kullanılabilecek olan bu bitkinin farklı malzemeler ile karıştırılması da mümkündür.

Yumuşak Saçlar – 5

Yumuşak Saçlar

Özellikle saçları zor taranan kişilerin bu bitkiyi kullanmaları önerilmekte. Aloe Vera bitkisinin saç için kolay tarama özelliğini sunacağını da eklememiz gerekiyor. Maske olarak tercih edildiği takdirde, saçların yıkama sonrasında yumuşacık olması ve kolay bir şekilde taranması mümkün hale gelmektedir.

Yanık İyileştirici – Faydası

Güneş yanıkları yaz mevsiminde en büyük tehlikelerden birisidir. Güneş yanıklarının üzerine kolaylıkla uygulanabilecek olan Aloe Vera sayesinde cildin nefes alması ve rahatlaması da mümkün olacaktır. Aloe Vera bitkisinden kolay bir şekilde ayrılacak olan öz, direkt olarak güneş yanığının üzerine uygulanır. Birkaç dakika içerisinde güneş yanığının yoğun etkisi de engellenebilir.

Kırışık Önleyici

Yüz için uygulanabilecek olan maskeler sayesinde yalnızca cildin ışıldaması değil, aynı zamanda yaşlanmaya karşıtı etkisi sayesinde, kırışıklıkların birkaç kere kullanımdan sonra azaldığı görülebilecektir. Genel olarak akşamları yatmadan önce uygulayabileceğiniz maskeler yardımı ile, cildin erken yaşlanmasını engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda tüm gün yorgun olan cildin rahatlaması da yine bu maskeler yardımı ile mümkün hale gelebilecektir.

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Sponsorlu Bağlantı