Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Argan Yağı Nasıl Kullanılır? Argan yağı neye iyi gelir? Nasıl kullanılır? Popülerliğini hala korumaya devam eden Argan yağı Fas’ta Argan ağacından elde edilir. Argan yağının diğer yağlara oranla daha pahalı olmasının sebebi elle çıkarılıyor olmasıdır. Kozmetik sektöründe birçok kremde yer alan Argan yağı saç bakımında da etkili bir tedavi yöntemidir.

Argan Yağı Nasıl Kullanılır?

Argan Yağı Nasıl Kullanılır
Argan Yağı Nasıl Kullanılır

Argan Yağı Nemlendirici Tonik Olarak Nasıl Kullanılır?

Günlük olarak kullandığınız toniğinizin içerisine ekleyeceğiniz Argan yağı aynı zamanda cildinizi sıkılaştırırken nemlendirecektir. Tonik olarak gül suyu kullanıyorsanız gül suyunun içine 3 – 5 damla akıtacağınız Argan yağı da cildinizin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

Yüz Nemlendirici Olarak Kullanımı: Sabahları veya akşamları cildinizi temizledikten sonra 1 – 2 damla Argan yağı ile cildinize masaj yapın. Kuru yağ olarak anılan Argan yağı cildinizde herhangi bir yağlı kalıntı bırakmaz ve derinlemesine cildinizi nemlendirir.

Cildi Yenileyen Argan Maskesi

Limon suyu ( 1 yemek kaşığı )

Yoğurt ( 3 çay kaşığı )

Argan yağı ( 4 damla )

Bal ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: Malzemeleri karıştırın ve temizlenmiş cildinize uygulayıp 10 dakika süresince bekletin, süre sonunda cildinizi ılık su ile temizleyin. Haftada bir düzenli uygulayacağınız cildinizi yenileyen bu maske aynı zamanda cildinize parlaklık verecektir.

Saç Nemlendiricisi Olarak Nasıl Kullanılır?

Duştan sonra saçlarınızı tam kurutmadan Argan yağından 2 – 3 damla elinize alın ve saç uçlarına yedirin elinizde kalanları da tüm saçınıza sürün. Saç şekillendirici ürünleri sık kullananlar için etkili bir yöntemdir ve saç uçlarının daha az kırılmasını sağlar.

Saç Şekillendiricisi Olarak Kullanımı

Saçların daha kolay şekil alabilmesi için 2 – 3 damla Argan yağını saçlarınıza sürün veya tarağınıza sürüp saçlarınızı şekillendirin. Daha kalıcı olacak saçlarınızın şekli. Diğer yandan saçlarınızın elektriklenmesi azalır ve kabarması önlenir.

Önerilen Yazı
Çin Yağının Faydaları

Argan Yağı ile Saç Bakımı

Geceleri yatmadan zeytinyağı ve Argan yağını karıştırıp saç diplerinize yedirerek sürün. Saçlarınızı tepede toplayıp sarın ve sabah kadar bekletin. Sabah ılık su ile 1 kez şampuanlayarak saçlarınızı temizleyin. Yıpranmış saçları onaran bu bakımı 4 günde 1 saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Argan yağının en etkili ve fazla kullanımı saçlardır. Saçların kırık oluşumunu önleyen Argan yağı koparak dökülmeleri onarır ve saç tellerini güçlendirerek daha hızlı uzamasını sağlar. Argan yağı ile saç bakımı ve Argan yağı saça nasıl uygulanır? Yazılarımızdan saçlarınız için en etkili Argan yağlı tarifleri bulabilirsiniz.

Çatlaklar İçin nasıl kullanılır? Hamilelik döneminde çatlamaya müsait olan bölgelere Argan yağı uygulanabilir. Etkili bir nemlendirici olan Argan yağı çatlama riski olan bölgeleri nemlendirerek bu sorunu en hafif şekilde atlatmanıza yardımcı olur. Çatlaklar için Argan yağını nasıl kullanacağınız

Fotoğraf: Elly Fairytale adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap