Aşırı Kuru Ciltler için Maskeler

Aşırı Kuru Ciltler için Maskeler

Aşırı Kuru Ciltler için Maskeler Kuru ciltlere bakım uygulanmadığında cilt kırışır ve mat bir görünüm ortaya çıkar. Aşırı kuru ciltlerde pullanmalar görülür ve cilt daha erken yaşlanır. Kuru ciltleri nemlendirmek ve bakım uygulamak için gerekli olan doğal tarifler, evde basit malzemeler kullanılarak hazırlanıyor ve uygulaması da son derece kolay.

Aşırı Kuru Ciltler için Maskeler
Aşırı Kuru Ciltler için Maskeler

Aşırı Kuru Ciltlere Maske Tarifleri

1 tatlı kaşığı yoğurt

3 çay kaşığı bal

1 adet muz

Cam kase içinde muzu çatalla ezin ve içerisine bal ile yoğurt ilave edip krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Krem kıvamına geldiğinde 2 dakika dinlendirmeye bırakın. Karışım dinlenirken cildinizi ılık su ile temizleyip kağıt havlu ile durulayın. Ardından maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve sonrasında cildinizi ılık suyla yıkayıp temizleyin. Cildinizi nemlendirecek ve mikroplardan arındıracak olan maskeyi haftada 1 defa tekrarlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilt Beyazlatma Maskeleri

Aşırı Kuru Ciltler İçin Sıkılaştırıcı Maske

2 tatlı kaşığı yoğurt

2 tatlı kaşığı bal

2 yemek kaşığı pişmemiş yulaf

1 dilim elma

Elmayı cam kasede püre haline getirene kadar ezdirin. Diğer malzemeleri de belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın. Yüzünüzü temizledikten sonra hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizdeki maskeyi temizleyebilirsiniz. Cildinizdeki kolajen miktarını arttıracak ve cildinizi sıkılaştırıp derinlemesine nemlendirecek olan bu maskeyi haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Maskeyi ayrıca sivilce tedavisinde de kullanmanız mümkündür.

Fotoğraf: xinwenba.net
INSTAGRAM CLİCK
Pinterest: https://www.pinterest.com/fosforluhanim

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap