Trendlerdeki Yazı

Avokadonun Cilde Faydaları

Avokadonun Cilde Faydaları
1

Avokadonun Cilde Faydaları Ülkemizde son dönemlerde tüketilmeye başlanan avokadonun cilt için pek çok faydası bulunuyor. Cilt için nem deposu olacak bu meyvenin cilde direkt olarak uygulandığında da cildi canlandırdığı biliniyor. Peki avokadonun cilde faydaları neler, birlikte bakalım.

Cildi Nemlendirir

Özellikle kuru ciltler için maske halinde uygulanabilecek olan avokado, cildin yoğun bir şekilde nemlenmesine de yardımcı olmaktadır. Yaz ya da kış mevsimlerinde hazır olarak kutuda bekletilebilecek olan avokado, kolay bir şekilde de cilde uygulanabilmektedir. Avokadonun kabukları cilt üzerinde bekletilebilir. Bu şekilde kullanım sağladığında bir maske görevini görecek ve kuru cildin nemlenmesini sağlayacaktır. Sadece yüz için değil, ellerde de etkin kullanım sağlar. Avokado ezilerek maske haline getirilebilmektedir.

Avokadonun Cilde Faydaları

Kırışıklıkları Azaltır

Avokadonun içerisinde yer alan mineral ve yağlar cildin erken yaşlanmasını da engellemekte. Cildinizde henüz yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklar için kullanabileceğiniz avokado sayesinde, cildin çizgilerden arındırılması ve kırışıklıkların engellenmesi mümkün olabilecektir. Avokadonun yumuşak bir yapıya sahip olması sayesinde direkt olarak ezilip kırışıklıklara sürülebilir. Yaklaşık olarak 5- 6 dakika yüzünüzde beklettikten sonra ılık su ile kolay bir şekilde cildinizi yıkayabilirsiniz. Yüzü gerginleştirecek ve birkaç kullanımdan sonra yeni oluşmaya başlayan kırışıklıkların da ciltten arındırılmasına imkan tanıyacaktır.

Akneleri Yok Eder

Avokadonun içerisindeki yağlar, cilt üzerindeki yağ ile özdeştir. Bu sayede yüz için farklı amaçlar için kullanılabilecektir. Özellikle avokadonun besleyici ve arındırıcı bir özelliğe sahip olmasından dolayı, direkt yüzdeki sivilceler için de kullanılabilmektedir. Sivilcenin olduğu bölümlere ezilmiş olan avokado uygulanır ve 5 dakika kadar bekletilir. Sivilcelerin kurumasını sağlayacağı için cildin sivilcelerden arındırılmasına da imkan tanıyacaktır. Ardından avokadonun cilde yaydırılmadan hemen yıkanması gerekmektedir. Sivilce üzerindeki avokadonun cilde yayılması durumunda farklı bölgelerde de sivilce oluşumu mümkün olabilir.

Önerilen Yazı
Kırışıklıklar için Yüz Egzersizleri

Egzama ve Yanıklar İçin Avokado

Avokado cilt üzerinde yer alan yanık ve egzamalar için de büyük bir ilaçtır. Özellikle yanık bölümüne uygulanabilecek olan avokado sayesinde, yanık daha kolay bir şekilde iyileşebilmektedir. Ayrıca yanık cilt üzerinde avokado sayesinde iz de bırakmayacaktır.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir