Aynısefa Kremi

Aynısefa Kremi

Aynısefa Kremi Cilt sorunlarının tedavisinde etkili olan Aynısefa kremi sivilce ve siyah lekelerin giderilmesini sağlar. Egzama ve sedef hastalığı tedavisi için de başarılı sonuçlar veren Aynısefa kremi, vücudun tüm bölgelerinde kullanılabilmektedir.

Aynısefa Kremi
Aynısefa Kremi

Kaşıntılı ayak mantarı başta olmak üzere mantar tedavisinde 2 hafta gibi kısa bir süre içinde sonuç veren Aynısefa kremi, yara ve enfeksiyon nedeniyle oluşan iltihaplara karşı da kullanılabilmektedir.

Kas ağrısı, eklem ağrısı, bel ağrısı ve varis ağrısı durumlarında A. Kremi ile masaj uygulandığında ağrıların azalması sağlanır. Güneş yanıkları ve ezilmelerde de A. Kremi oldukça etkilidir.

Halk arasında A. Kremi altıncık, ölü çiçeği, nergis, tıbbi öküzgözü ve susi gibi isimlerle anılmaktadır. Bölgesel deri problemlerine uygulandığında iyileşmeyi hızlandıran Aynısefa kremi, cilt sıkılaştırıcı olarak da kullanılabilmektedir.

Aynısefa Kremi Faydaları:

Ciltte yaşlanmanın etkilerini geciktirir

Ciltte bulunan kızarıklıkların gerilmesine yardımcı olur

Sivilce, cilt lekeleri ve kırışıklık tedavisinde kullanılabilmektedir

Spor sonrası yaşanan kas kasılmalarına karşı kullanılabilmektedir

Deriyi besler ve kurumayı önler

A. Kremi kullananlar yıllardır çözüm bulamadıkları sivilce ve sivilce izi sorununu krem sayesinde yok ettiklerini belirtiyorlar. En iyi dezenfektanlardan biri olan Aynısefa kremi, yaralara derinlemesine işleyerek daha çabuk kapanmasını sağlar. A. Kremi makyaj sonrası yüz temizlemek için de oldukça faydalıdır.

Aynısefa Bitkisinin Faydaları

Güneş kaynaklı deformelere karşı içeriğinde bulunan bitkisel özlerle koruyucu bir kalkan oluşturur.

Yara, çatlak ve cilt lekelerinin görünümünü düzeltmeye yardımcı olur.

Sivilce tedavisi ve sivilce izlerinin giderilmesinde etkin rol oynar.

Cilt bakımı uygulandığında cildin nemli ve yumuşak kalmasını sağlar.

Yüzde bulunan çillerin görünümlerini azaltır.

Cildi besleyerek kurumayı ve yıpranmayı önler.

Ciltte yaşlanma nedeniyle oluşan kırışıklıkları ve yaşlanmanın etkilerini geciktirir.

Mucizevi etkileriyle bilinen A. Kremi, cilt bakımı ve cilt sorunlarının tedavisinde etkin olarak kullanılabilmektedir. A. Kremi kullanımında herhangi bir sınırlama yoktur. Cilt sorunları nedeniyle ilaç kullanıyorsanız A. Kremi kullanmadan önce doktorunuza kremi kullanmaya uygun olup olmadığınızı sormalısınız. Bilinen herhangi bir yan etkisi olmasa da beklenmedik durumlarda derhal sağlık kuruluşlarının acil bölümüne gidip hikayenizi anlatınız.

Önerilen Yazı
Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Aynısefa Merhemi

5 damla lavanta yağı

5 damla kekik yağı

100 gr lanolin

20 gr aynısefa çiçeği

250 gr tereyağı

Tereyağını benmari usulü eritin ve bir tavaya alarak aynısefa çiçeği ilave edip 3 dakika hafifçe ısıtın. Ardından karışımı cam kaseye alıp bir gece dinlendirin. Ertesi gün karışımı benmari usulü ısıtıp tülbent yardımıyla süzdürün. Elde etmiş olduğunuz malzemeyi lanolinle karıştırıp merhem kıvamına getirin ve kekik ile lavanta yağını ilave edip boş bir krem krem kavanozuna doldurun. 6 ay boyunca buzdolabında saklayabileceğiniz bu krem, cilt sorunlarınız için çözüm olacak.

Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK
Pinterest: https://www.pinterest.com/fosforluhanim

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap