Bacak inceltme yöntemleri nelerdir?

Bacak inceltme yöntemleri nelerdir

Bacak inceltme yöntemleri nelerdir? İnce bacaklar her kadının hayalidir, en çok istediği şeydir. Birçok elbise ve kıyafet’i giymeniz için ince ve güzel bacaklar şarttır. Ancak bacaklarınız kalınsa, inceltmek için ciddi efor sarf etmeniz gerekecek. Belirli diyetlerin yanı sıra, spor olarak da her sporu değil, belirli sporları yapmanız önemlidir.
Özellikle günlük hayatınızda, vaktinizin çoğunu oturarak ya da hareketsiz geçiriyorsanız, büyük yanlış içindesiniz. Kalkın, silkelenin ve kendinize gelin, oturmaktan artık vazgeçin.
Sadece spor yaparak bacaklarınızı inceltemezsiniz ya da inceliğini koruyamazsınız. Düzenli bir spor hayatı, düzenli bir beslenme ve normal hayatınızı dahi sportif hareketlere dönüştürmelisiniz.

Bacak inceltme yöntemleri nelerdir
Bacak inceltme yöntemleri nelerdir

Bisikleti hayatınızın bir parçası haline getirin

Kaç yaşında olursanız olun, bisiklete binmekten vazgeçmeyin. Bisiklet, sağlığınızın ve bacaklarınızın ömür boyu kurtarıcısı ve dostudur.
Kış’ta geldi, nasıl bisiklet süreceğiz demeyin, ya cardio bisiklet( spor aleti) temin edin, imkanınız yoksa normal bisikletinizi evinize getirin, arkasındaki kaldıracı kaldırın ve sabit durmasını sağlayın, zincirini çıkarıp bir saat pedal çevirin. Bacaklarınızın hareketli olmasına özen gösterin, örneğin iş dönüşü yorgunsunuz, uzandınız, her pozisyonda bacaklarınızı hareket ettirin, yüz üstü yatarken bacaklarınızı kendinize doğru çekin bırakın, yan uzandıysanız bacaklarınızı yukarı, aşağı kaldırın indirin. Oturuşunuza, o anki vücut şeklinize göre hareket ettirin.
Bacaklarınızın incelmesini istiyorsanız, hızlı tempo’da koşmayın, on dakika yavaş tempo’da koşun. Hızlı tempo’da yürüyün. Koşmak, bacaklarınızı inceltmek yerine aksine kas yapar ve kaslı bacakları inceltmek daha zordur. Hızlı tempo’da yürürseniz yağ yakarsınız. Eğer kiloluysanız, önce kilolarınızdan kurtulmalısınız.

Bacaklarınız için yeme, içmenize de özen göstermelisiniz. Yağ, şeker gibi zararlı iki beyaz’dan uzak durmalısınız.(Zeytinyağı, tereyağı hariç) Sebze, meyve, et, balık, tavuk, süt ve süt ürünleri, kabuksuz yemişler,(kayısı, incir, badem, ceviz)tüketmelisiniz. Ancak birçoğunun yağsız olmasına ve ızgara’da pişmesine özen göstermelisiniz. Alkol ve sigarayı hayatınızdan çıkarmalısınız.

Önerilen Yazı
Sık Yapılan Güzellik Hataları

Birçok güzellik salonunda bulunan, özel üretilmiş ısı battaniyeleri de büyük anlamda kurtarıcınız olacaktır. Yosunla vücudunuzun tamamen kaplanmasının ardından, ısı battaniyesine sarılıyorsunuz, düzenli seanslar sonucunda incelmeyi göreceksiniz. Hamam, buhar, saunada faydalı olacaktır. Ayda birde olsa ihmal etmeyin.
Unutmayın; Sağlıklıysanız varsınız, hayatınız siz güzelseniz güzel olacaktır.

Bacak inceltme yöntemleri nelerdir?
Fotoğraf: Andrea Piacquadio adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap