Badem Yağının Kirpiklere Etkisi

badem yağının kaşa faydaları

Badem Yağının Kirpiklere Etkisi. Alternatif tıp alanında çok uzun sürelerdir kullanılan doğal ürünlerden biri de badem yağıdır. Badem yağının hem kaşlara faydalı olduğu hem de kirpiklere faydalı olduğu keşfedildiğinden beri, hem çoğu kozmetik ürününde hem de aktarlarda sağlığa yardımcı ürünler olarak reyonlarda kendine yer bulan bir ürün niteliğine kavuşmuştur.

Badem yağı içerik olarak fazla miktarda K vitamini, A vitamini, D vitamini, E vitamini, magnezyum minerali, kalsiyum minerali ve kirpiklere fayda sağlayıp uzamalarına yol açacak pek çok minerali ve proteini içermektedir. Böylelikle kaşlara sürülen, saçlara sürülen ve kirpiklere sürülen badem yağı bu bölgelerimizde bulunan tüylerin köklerini güçlendirerek daha sağlıklı bir yapıya bürünmelerini ve daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlamaktadır.

kirpiklere badem yağı uygulaması
kirpiklere badem yağı uygulaması

Badem yağı kirpik köklerine sürüldüğünde; kirpiklerin kök kısmında bulunan deriyi yumuşatmakta ve böylelikle bu köklerin daha fazla miktarda vitamin almasını ve oksijen edinmesini sağlamaktadır. Böylelikle hem daha gür ve daha sağlıklı kirpikler elde edilebilmekte; bunun yanında daha az kirpik dökülmesi yaşandığı gözlemlenebilmektedir.

Badem yağının bilinen bu tip özelliklerinin yanında iyi bir rahatlatıcı ürün olduğu da söylenmektedir. Rahatlatıcı etkisinin varlığı uzun yıllardan beri profesyonel masajlarda masaj yağı olarak kullanılmasından ve terapi süreçlerinde en bilindik aromaterapi yağı olarak kullanılmasından da rahatlıkla anlaşılabilmektedir.

Badem yağının olumsuz değerlendirildiği durumlar nelerdir?

Bazı bireylerin bu yağın sonrasında kirpiklerinde bir değişim görmemeleri ve hatta kirpik döküntüsü olduğunu iddia etmeleri; tamamen metabolizmanın bu yağa göstermiş olduğu alerjik reaksiyonlardan kaynaklıdır. Bu tip yan etkilerle karşılaşmamak adına bireylerin öncelikle çok küçük bir alanda badem yağı kullanarak bu yağın vücutlarında nasıl bir reaksiyon oluşturduğunu test etmeleri sağlıkları açısından önerilmektedir.

badem yağının kirpiklere etkisi
badem yağının kirpiklere etkisi

Badem yağının kirpikler üzerinde kullanımı

Badem yağı, kirpiklere özellikle gece uykuya dalmadan önce sürülmelidir. Bu uygulamadan önce de özellikle kirpiklerde makyaj varsa temizlenmeli ve ardından 2 damla miktarındaki badem yağı kirpik köklerine yedirilmelidir. Bu sürüş esnasında da bu yağı gözlerin içerisine kaçırılmamasına özen gösterilerek sürüş şeklini ucu ince bir ürünle (kulak pamuğu bu iş için oldukça uygundur) sürülmesine dikkat edilmelidir.

Önerilen Yazı
Tarçın’ın Kanıtlanmış 10 Faydası

Uygulamanın en az 1 ya da 1,5 ay süresince devam ettirilmesi ve sonuç alınana kadar (eğer bir alerjik reaksiyon olmazsa) düzenli olarak kullanılması şarttır. Lens kullananların ve fındık alerjisi olanların da mutlaka bu ürünü kullanıp kullanamayacaklarını bir doktora danışmaları gerekmektedir.

INSTAGRAM : click
Fotoğraflar:  Pembezar.com sendegor.com

Yorum Yap

Yorum Yap