Bal Maskesi Tarifleri

Bal Maskesi Tarifleri

Bal Maskesi Tarifleri Besin maddesi olarak enerji veren ve vücudu zinde tutan bal, cilde uygulandığında da cilt yapısını onarır ve siyah noktalara iyi gelir. Cilt lekelerinin giderilmesinde ve sivilce tedavisinde de etkili olan bal maskeleri ile cildinizdeki sorunlardan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Bal Maskesi Tarifleri
Bal Maskesi Tarifleri

Ballı Cilt Maskesi

1 adet salatalık

2 çay kaşığı bal

Salatalığı rendeleyin ve suyunu çıkartıp içine 2 çay kaşığı bal ilave edin. Elde etmiş olduğunuz karışım ile cildinizi akşamları temizleyin. 1 ay düzenli olarak uygulandığında etkileri görülecektir.

Cilt İçin Bal Maskesi Tarifi

1 avuç badem

1 yemek kaşığı bal

Bademi ezip un haline getirin ve içine 1 yemek kaşığı bal ilave edin. Karışımı cildinize sürüp 15 dakika bekleyin ve ardından ılık su ile yıkayıp temizleyin. Cildinizdeki renk bozukluklarını giderecektir.

Bal Maskesi

Yarım çay bardağı süt

1 tatlı kaşığı bal

Bal ve sütü karıştırıp cildinize masaj yaparak yedirin. Süt ve bal bir araya geldiğinde ciltte bulunan gözeneklere ve siyah noktalara iyi gelecektir. Ciltte 20 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

Sivilcelere Bal Maskesi

1 tatlı kaşığı tarçın

1 yemek kaşığı bal

Bal ve tarçını karıştırıp sivilcelerinizin üzerine sürün. 1 saat cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Sivilceleri kurutucu etkileri sayesinde cildinizi sivilcelerden arındıracaktır.

Sivilceleri Önleyen Bal Maskesi

4 adet aspirin

1 çay kaşığı bal

Aspirinleri az miktarda suyun içine alın ve ezin. Ardından 1 çay kaşığı bal ilave edip karışımı cildinize sürün. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Sivilcelerin giderilmesinde etkili olan bu tarif aynı zamanda cilt renginin dengelenmesini sağlayacaktır.

Önerilen Yazı
Hassas Ciltler İçin Maske

Cilt Beyazlatan Bal Maskesi

1 yemek kaşığı bal

1 fincan su

3 tatlı kaşığı papatya çiçeği

1 yemek kaşığı gül suyu

Su öncelikle kaynatılır. İçine papatyalar ilave edilir. 10 dakika bu şekilde kaynatıldıktan sonra süzülür. Ilık hale geldiğinde içine gül suyu ve bal ilavesi yapılır. Biraz karıştırdıktan sonra cilde sürülür. 20 dakika sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Bu maske cilt beyazlatmada çok etkilidir.

Bal Maskesi Tarifleri
Fotoğraf: движениевместе.рф
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap