Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Bilgisayar Kaç Saattir Açık Nasıl Anlaşılır?

Sponsorlu Bağlantı

Bilgisayarın ne kadar süredir açık olduğunu öğrenmek isteyenler için bu durum çoğu zaman kolay olsa da bazı durumlarda uğraşmanızı gerektirebilir. Bu durumda bilgisayar kaç saattir açık nasıl anlaşılır? Diyorsanız bilgisayarda bulunan komut dizini üzerinden bu konuda bilgi alabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantı

Oluşturacağınız kod ile komut dizini üzerinden aradığınız sorunun cevabını kolayca alabilir ve bu şekilde aradığınız bilgiye ulaşabilirsiniz. Ayrıca ağ bağlantısı olan bilgisayarlar için ağ bağlantısı üzerinden cihazın kaç saattir açık olduğu konusunda da bilgi alınabilir.

CMD ile Öğrenmek: Başlat–> Çalıştır–> cmd yazdıktan sonra açılan siyah ekran Systeminfo yazıp entera basın. Açılan ekranda ki Sytem Boot Time veya Sistem Önyükleme Zamanı bilgisayarınızın açıldığı zamanı göstermektedir.

CTRL+ALT+DEL yaptıktan sonra Performans yazan yerde aynı şekilde bilgisyarınızın kaçç saattir çalışmakta olduğunu gösteren bilgi bulunur. Bu işlemler XP, Windows 7 Windows 8 ve Windows 10 için aynıdır.

Bilgisayar Kaç Saattir Açık Nasıl Anlaşılır
Bilgisayar Kaç Saattir Açık Nasıl Anlaşılır

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Programsız PDF Birleştirme İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bilgisayarın Kaç Saattir Açık Olduğunu Bildiren Programlar

Program kullanmak isteyenler bu durumda yapacakları işlemler ve kullanacakları program sayesinde cihazın kaç saattir açık olduğunu anlayabilirler.  Bilgisayar konusunda daha deneyimli olanlar bu durumda yapacakları işlemler ile daha kısa sürede sonuç alabilecekleri için sorunun cevabını kolayca bulabilirler.

Başka bilgisayar üzerinden bilgisayar kaç saattir açık nasıl anlaşılır? Diye merak edenler bu durumda yapacakları komut dizininde kod yazma işlemi ile istedikleri işlemi daha hızlı yaparak sonuç alabilirler.

Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !

Sponsorlu Bağlantı