Bitkisel Peeling Tarifleri

Bitkisel Peeling Tarifleri

Bitkisel Peeling Tarifleri. Cildinizdeki lekelerden kurtulmak ve daha canlı bir ten rengine sahip olmak için bitkisel peeling tariflerini deneyebilirsiniz. Ölü derinin atılmasını sağlayarak cildin kendini yenilemesi işlemi olan peeling, birçok farklı yöntem ile yapılabilmektedir.
Peeling uygulanan cilde makyaj daha kolay uygulanır ve kullanmış olduğunuz cilt bakım kremleri cilde daha iyi nüfus eder. Peeling maskeleri göz çevresi, dudak kenarları hariç bırakılarak dairesel hareketlerle cilde sürülmelidir. Peeling maskeleri genel olarak sivilce izleri, güneş lekeleri ve yara izlerinin görünümlerini azaltmak için kullanılır.

Evde Peeling Maskesi Hazırlama

Bitkisel Peeling Tarifi

evde cilt bakımı
evde cilt bakımı

1 çorba kaşığı nar suyu
1 çorba kaşığı limon suyu
4 tatlı kaşığı fıstık

Fıstıkları toz haline gelene kadar ezin ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize sürüp 10 dakika kadar bekleyin ve sürenin sonunda ılık su ile yıkayıp temizleyin. Bitkisel peeling tarifi yağlı cilt yapısına sahip kişiler için daha uygundur.

Bademli Peeling Tarifi

Yağlı Ciltler İçin Badem Peelingi
Bademli Peeling Tarifi

1 tatlı kaşığı ezilmiş badem
2 tatlı kaşığı rende limon kabuğu
2 tatlı kaşığı yulaf unu

Malzemeleri bir kap içinde karıştırın ve kullanacağınız kadar alıp az miktarda su ilave edip karıştırın ve cildinize sürün. 3 dakika bu karışımla cildinize masaj yaptıktan sonra cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Pembe Maske Tarifi

Yulaf Ezmeli Bitkisel Peeling

Yulaf Ezmeli Bitkisel Peeling
Yulaf Ezmeli Bitkisel Peeling

Yarım tatlı kaşığı su
Yarım tatlı kaşığı elma sirkesi
2 tatlı kaşığı bal
1 çay bardağı yulaf ezmesi

Listede yer alan malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 5 dakika bekletin ve ardından yıkayıp temizleyin. İhtiyacınız olduğu zaman bu maskeyi peeling uygulamak için kullanabilirsiniz.

Turp ve Zeytinyağlı Peeling

Hassas Ciltler İçin Doğal Bakım
Turp ve Zeytinyağlı Peeling

2 tatlı kaşığı zeytinyağı
2 tatlı kaşığı tuz
2 tatlı kaşığı turp

Turpu rendeleyin ve diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 5 dakika kadar bekletin ve ardından bol su kullanarak cildinizi temizleyin.
Yukarıda tarifini vermiş olduğumuz peeling maskelerini 15 günden daha az sürelerde tekrar kullanmamalısınız. Ayrıca cildiniz çok hassas bir yapıdaysa vermiş olduğumuz peeling tariflerini uygulamaktan kaçınmalısınız.

Bitkisel Peeling Tarifleri
Fotoğraf: tr.freeimages.com

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap