Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi

Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi

Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi Bronzlaştırıcı kremler kullanmak yerine evde doğal malzemeler kullanarak kendi bronzlaştırıcı kreminizi yaratmak için sizlere çok özel tariflerimizi açıklıyoruz. Bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan bronzlaştırıcı yağ maskeleri sayesinde gönül rahatlığıyla bronzlaşabilirsiniz.

Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi
Bronzlaştırıcı Yağ Tarifi

Zeytinyağı İle Bronzlaşma

3 tane havuç

Zeytinyağı

1 yemek kaşığı bebe pudrası

4 adet çubuk tarçın

1 tatlı kaşığı karanfil yağı

Havuçları rendeledikten sonra karanfil yağı, tarçın ve karışımın üzerine çıkacak kadar zeytinyağını cam bir kavanozda birleştirin. 2 hafta boyunca güneş altında beklettiğiniz karışıma bebek pudrası ekleyip kullanabilirsiniz.

Bal Mumu İle Bronzlaşma

20 gram balmumu

1 tatlı kaşığı kuşburnu yağı

300 gram tuzsuz tereyağı

1 tatlı kaşığı taze limon suyu

1 tatlı kaşığı lavanta yağı

Rendelenmiş balmumunu tereyağı ile birlikte cam kasede koyup benmari usulü eritin. Sonrasında malzemeleri ilave edip karıştırın ve kavanoza koyup serin bir yerde saklayın. Dilediğiniz zaman alıp kullanabilirsiniz.

Üzüm Çekirdeği İle Bronzlaşma

10 gram ceviz yağı

5 gram karanfil yağı

10 gram kakao yağı

5 gram üzüm çekirdeği yağı

Malzemelerin tümünü bir araya getirip karıştırın ve cam şişeye koyup ihtiyaç duyduğunuzda kullanın. Serin yerde muhafaza etmelisiniz.

Limon Kabuğu İle Bronzlaşma

1 tutam sarı kantaron çiçeği

Yarım kilo zeytinyağı

1 adet limon kabuğu

1 tutam nane yaprağı

ün malzemeleri karıştın ve cam bir şişeye katın güneş görecek bir yere koyun ve 2 hafta güneşte durmasını bekleyin. Karışımın daha etkili olmasını istiyorsanız içine pirinç nişastası 1 yemek kaşığı ilave edebilirsiniz.

Havuçla Bronzlaşma

2 adet E vitamini ampülü

10 gram havuç yağı

5 gram tarçın yağı

10 gram zeytinyağı

Malzemelerin tümünü bir araya getirip karıştırın  ve püskürtmeli şişeye koyup güneşe çıkmadan 15 dakika önce cildinize uygulayın.

Çikolata İle Bronzlaşma

5 gram bergamot yağı

30 gram saf çikolata

15 gram zeytinyağı

15 gram susam yağı

Bütün malzemeleri karıştırın çikolatayı da bu karışıma rendeleyin ve tekrar karıştırın. Hazırladığınız malzemeleri benmari usulü ocakta güzelce eritin. Daha sonra güneşe çıkmadan 10 dakika önce cildinize uygulayabilirsiniz.

Havuç Yağı; Cildi en doğal bronzlaştıran bitkisel yağ havuç yağıdır. Havuç yağı turuncuya kaçan bir bronzluk sağladığı için; oldukça güzel gözükür.

Z.Yağı Ve Kakao Yağı ; Cildin bronzlaşmasını sağlayan diğer yağ ikilisi de; zeytinyağı ve kakao yağıdır. Bu iki yağı karıştırarak vücudunuza sürerseniz; güzel bir bronzluk elde edersiniz.

Kayısı yağı ile bronzlaşmakta vücutta hoş bir şekilde bronzluk sağlar. Kayısı yağının bronzlaştırma özelliği, teni çok koyu yapmak değildir. Sadece göze hoş gelen bir bronzluk verir.

Susam yağının bronzlaştırıcı ve aynı zamanda kendi içinde güneş koruyucu faktörü olduğunu biliyor muydunuz? Susam yağı spf 45 güneş faktörü ile, cildinizi de güneşten korur.

Bronzlaştırıcı yağların kullanımı :  Aşağıdaki tarifi verilen bitkisel yağları güneşe çıkmadan yarım saat önce ince bir tabaka halinde masajla cilde yedirilir. Yalnız bronzlaşmak adına öğle saatlerinde 11.00 – 15.00 arası güneşin altında durmayınız bu cildinizi hem yıpratır hem de leke oluşumuna neden olabilir.

Fotoğraf: wwrnet.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap