Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

featured

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Plastik kelimesi, eski Yunancada şekillendirmek, kalıba sokmak anlamına gelen bir kelimeden üretilmiştir. Bu kelime, günümüzde, tıp dalının önemli bir kolu olan plastik cerrahi alanında kullanılmaktadır. Estetik cerrahi ise, plastik cerrahinin bir dalıdır. Estetik cerrahi, vücut yüzeyinden görünen ve deri, derinin altı ve kemikleri etkileyen her çeşit bozukluğun giderilmesi şeklinde tanımlanabilir. Bu işlemler bir ameliyat yani operasyon niteliğinde olduğundan, mutlaka uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Alanında en fazla yapılan ameliyatların başında burun estetiği gelmektedir. Burun estetiği konusunda bilinmesi gerekenlerin başında mutlaka uzman estetik cerrahlardan yararlanmak gelmektedir.

Burun estetiği,

artık, büyük kentlerimizin hemen hepsine yapılan bir uygulamadır. Burnun işlevlerini bozmadan, görüntü veya fonksiyon bozukluğu olan yerlerin düzeltilmesi ve şekillendirilmesinden oluşmaktadır. İşlem, yeniden şekillendirme ile daha sağlıklı ve güzel bir burnun yaratılması olarak tanımlanabilir. Oluşturulacak burnun, yüz simetrisine ve dudak ile alın mesafesine orantılı olması çok önemlidir. Bu anlamda, kemik ve kıkırdak yapısı ve deri yapısı da incelenmeli, ona uygun şekilde işlem yapılmalıdır. Ameliyat bazen burnun kemik veya kıkırdak çıkarılarak küçültülmesi, bazen de ekleme yapılarak burnun uzatılması şeklinde olabilmektedir.

Önerilen Yazı
3 Adımda Güzellik Sırları

Burun estetiği ameliyatlarında, öncelikle hastanın ayrıntılı şekilde bilgilendirilmesi gerekmektedir. Genellikle hastalar ellerinde bir resimle gelip, burun isterler. Oysa bu çok hatalıdır. Her insanın yüz ölçüleri ve yapısı farklıdır. Bu nedenle, uzman hekimin kişiye özel bir uygulama yapması lazımdır. Uzman, operasyon öncesinde, hastaya, ne işlemler yapacağını, nasıl bir burun olacağını mutlaka anlatmalıdır.

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler Burun ameliyatlarının kesinlikle uzvun gelişmesini tamamladıktan sonra yapılması gerekmektedir. Bu nedenle, mutlak 18 yaşından sonra yapılması gerekmektedir. Ameliyat uzmanın uygun görmesine göre, açık ameliyat veya kapalı ameliyat olarak yapılabilir. Ameliyat sonrasında mutlaka doktor tavsiyelerine uyulması gerekmektedir.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (2)

  1. Güzel paylaşım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir