Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri

Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri

0

Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri Cilt canlandırıcı bitkisel maskeler ile cildinizin daha parlak ve canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Yediğiniz besinler de cildinizin canlanmasında önem taşımaktadır. Taze ve canlı bir görünüm, güzelliğin ilk kurallarındandır. Aşağıda yer alan maskeler ile cildinizdeki sivilce ve leke gibi problemleri de giderebilirsiniz.

Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri
Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri

Meyve Maskesi

1 çorba kaşığı bal

1 dilim ananas

3 dilim papaya

2 dilim mango

Meyveleri ezip ılık haldeki balı ilave edin ve iyice karıştırın. Cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve sonrasında cildinizi süt ile temizleyip ılık su ile durulayın. Cildi canlandıran ve sıkılaştıran cilt maskesini haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Canlandırıcı Nane Maskesi

1 tutam taze nane

1 su bardağı su

Yarım salatalık

Salatalıkları blendırdan geçirin. Üzerine suyu ekleyin ocakta biraz ısıtın daha sonra taze nanelerinizi de içine ekleyin 2 dakika daha ısıtın. Malzemeleri birbirine iyice karışması için tahta kaşıkla karıştırın. Hazırladığınız malzeme soğumaya başlayınca yüzünüze uygulayıp 20 dakika bekletin. Ilık su ile yıkayın. Bu Yüz maskesi hem cildinizi canlandıracak hem de akne ve siyah noktalardan yüzünüzü arındıracak. Günlük kullanıma uygundur dilerseniz Akne ve sivilce maskesi olarak da her gün kullanabilirsiniz.

Portakal Maskesi

1 çay kaşığı bal

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi veya 1 yemek kaşığı yoğurt

Portakal posası

Portakalları sıkın ve posasını ayırıp içine bal ile yulaf ezmesini ilave edin. Karışımı cildinize uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve ardından ılık su ile durulayın. Haftada 2 yada 3 kere uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maskeler

Bitki Çayları

Lavanta çayı

Papatya çayı

Ada çayı

Nane çayı

Bitki çaylarından birini tercih edip pamuk yardımıyla cildinize uygulayın. 1 saat cildinizde beklettikten sonra temizlenebilirsiniz. Haftada 2 kere tekrarlanabilir.

Canlandırıcı Doğal Yüz Maskeleri
Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap