Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Cilde Parlaklık Veren Maskeler Doğal bir parlaklık ve canlılık için bitkisel maske ve kürlerden yardım alabilirsiniz. Cilde parlaklık veren maskeler ile doğal güzelliğinizi ön plana çıkarabilirsiniz. Cilt.net tarafından verilen maske tariflerini düzenli olarak kullandığınızda cildiniz canlanacak ve parlayacaktır.

Cilde Canlılık Veren Maske Tarifleri

Cilde Parlaklık Veren Maskeler
Cilde Parlaklık Veren Maskeler

Karma Ciltler İçin Canlandırıcı Maske

2 çorba kaşığı bal

3 çorba kaşığı portakal suyu

Bal ve portakal suyunu kasenin içinde bir araya getirerek karıştırın. Kuru bir cilde sahipseniz karışıma 2 damla zeytinyağı da ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız maskeyi cildinize sürüp yarım saat bekleyin ve sonrasında bol su ile cildinizi yıkayıp temizleyin. Maskeyi 5 günde 1 olmak üzere tekrarlayabilirsiniz. Düzenli kullanımda cildinizi besleyecek ve doğal bir parlaklık sağlayacaktır.

Parlaklık Veren Maske Tarifi

Yulaf

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 adet yumurta sarısı

Zeytinyağı, bal ve yumurta sarısını karıştırın ve ardından karışıma pişmemiş yulafı azar azar ekleyerek karıştırın. Macun kıvamı elde ettiğinizde karışımı cildinize sürün ve 20 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi bol su ile yıkayıp maskeden arındırın. Haftada 1 kere kullanıldığında cildi parlatacak ve doğal bir ipeksi görünüm kazandıracaktır.

Cilde Parlaklık Veren Maske

Yarım su bardağı yoğurt

1 adet salatalık

Salatalığı yıkayıp blendırdan geçirdikten sonra yoğurtla birlikte karıştırın. 5 dakika boyunca karıştırdıktan sonra maskeyi yüzünüze sürün. 20 dakika bekleterek yıkayın. Cildiniz yağlı ise yağsız yoğurt kullanın, kuru cilde sahip kişiler yağlı yoğurt kullanmalıdır. Cildi parlatan maske haftada 1 uygulanır.

Önerilen Yazı
Cilt Güzelliği İçin Maskeler

Yukarıdaki maske tariflerinden herhangi birini tercih edip düzenli olarak kullanmalısınız. Cildi besleyen ve canlandıran bu maskeler haricinde daha etkili sonuçlar veren ancak uzun süreli kullanım için uygun olmayan Yüze Parlaklık Veren Maske tariflerimize de göz atabilirsiniz.

Fotoğraf: diet-5.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap