Cildi Güzelleştiren Maskeler

Cildi Güzelleştiren Maskeler

Cildi Güzelleştiren Maskeler Cildi güzelleştiren maske tarifleri uygulanmaya başlandığı andan itibaren kan akışını hızlandırır ve hücreleri harekete geçirerek cildin pürüzsüz ve gergin görünmesini sağlar.

Cilt Güzelleştiren Maske Tarifleri

Cildi Güzelleştiren Maskeler
Cildi Güzelleştiren Maskeler

Cilt Güzelleştiren Üzüm Kürü

2 çay kaşığı limon suyu

2 tatlı kaşığı kaymak

2 tatlı kaşığı üzüm suyu

Malzemelerin tümünü temiz bir kap içerisinde bir araya getirip karıştırın. Karışımı ince bir tabaka halinde cildinize sürüp 15 dakika bekleyin ve sürenin sonunda bol ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulandığında yüzünüzdeki ince çizgileri giderecektir.

Cilt Güzelleştirici Yumurta Maskesi

1 adet yumurta sarısı

1 çorba kaşığı süt

Yumurta ve sütü birbirine karıştırın  ve elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürün. Yüzünüzü ince bir bezle örtüp 20 dakika bekleyin ve sürenin sonunda mendil yardımıyla cildinizi temizleyin. Önce ılık daha sonrada soğuk suyla yüzünüzü yıkayın. Kuru ciltler için çok etkili olan bu maske cildinizi besleyecektir. 2 ay boyunca haftada 1 defa bu maskeyi uygulayın.

Cilt Güzelleştirici Zeytinyağı Maskesi

10 damla elma sirkesi

1 fincan zeytinyağı

Malzemeleri temiz bir kap içerisinde birleştirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı yatmadan önce cildinize masaj yaparak yedirin. Haftada iki kere uygulayacağınız maske 1 ay süreyle kullanılmalıdır. Cildin yumuşak ve pürüzsüz kalmasını sağlayan maske kırışıklıklara karşı elastik bir cilt yaratır.

Cilt Güzelleştirici Yoğurt Maskesi

2 adet çilek

2 çorba kaşığı yoğurt

Yoğurt bir kap içine alınarak içine ezilmiş çilek püresi ilave edilir. Cildin tamamına uygulandıktan sonra 10 dakika süreyle bekletilir. Bol su ile durulanarak işlem tamamlanır. Haftada 1 defa bu cilt güzelleştiren maskeyi uygulayabilirsiniz. Yoğurt cildi temizleyen aynı zamanda beslenmesi sağlayan bir maddedir. Çileğin etkisi ise yüze hafif şekilde peeling yapmasıdır.

Önerilen Yazı
Masaj Yağı Tarifi – Nasıl Yapılır?

Güzel Bir Cilt İçin Spor Önemli

Spor yapmak hücrelerin oksijen almasını sağlar ve cilt güzelliğiniz için önemlidir. Her gün yapılan kısa yürüyüşler cilt gözeneklerinden oksijen almanızı kolaylaştırır. Cildi vücudun bir organı olarak düşünürsek oksijen en temel ihtiyacıdır diyebiliriz. Devamlı oksijen almak, sıvı tüketmek, zararlı alışkanlıklardan uzak durmak ve beslenmeye özen göstermek cilt güzelliği için etkili yöntemleri oluşturur.

Cildi Güzelleştiren Maskeler
Fotoğraf: cyberspaceandtime.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap