Cildi Parlatan Maskeler

Cildi Parlatan Maskeler

Cildi Parlatan Maskeler Cildinizde çeşitli sebeplerden dolayı oluşan solukluk ve matlığı gideren, doğal bir parlaklık sağlayan cilt maskesi tariflerini evinizde kolayca hazırlayabileceksiniz. Cildinizin daha canlı ve porselen gibi görünmesini sağlayacak olan maskeleri düzenli olarak kullanmalısınız. Yaşlanmanın etkisi yada diğer çeşitli sebeplerden dolayı cildin canlılığını yitirmesi durumunda bu maskelerden faydalanabilirsiniz.

Cilt Parlatıcı Maske Tarifleri

Cildi Parlatan Maskeler
Cildi Parlatan Maskeler

Cildi Parlatan Mısır Unu Maskesi

1 tatlı kaşığı kil

1 çay kaşığı el kremini

1 tatlı kaşığı mısır unu

Listede yer alan malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayın ve kurumasını bekleyin. Cildinizde kuruduktan sonra maskeyi ovalayarak cildinizden temizleyin. Cildinizi tahriş etmeden ovalamaya dikkat edin. Haftada 1 kere düzenli olarak uyguladığınızda cildinize doğal bir parlaklık katacaktır.

Cildi Parlatan Nohut Tozu Maskesi

2 yemek kaşığı badem yağı

2 yemek kaşığı zerdeçal

2 yemek kaşığı sandal ağacı tozu

Yarım fincan nohut tozu

Su

Listede yer alan malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize sürün. 10 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ılık su yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak kullandığınızda cildinizi parlatacak ve canlılık kazandıracaktır.

Cildi Parlatan Havuç Maskesi

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı salatalık

1 tatlı kaşığı havuç

1 tatlı kaşığı limon suyu

Havucu rendeden geçirin ve ardından salatalığı rendeleyin. 1 tatlı kaşığı ikisinden de alıp diğer malzemelerle karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Sonrasında cildinizi bol su ile temizleyin. Haftada 1 kere düzenli olarak 3 ay boyunca kullanmalısınız.

1 Haftada Cilt Parlatan Maske

1 çay kaşığı su

1 çay kaşığı üzüm sirkesi

1 çay kaşığı limon suyu

Limon suyu, üzüm sirkesi ve suyu karıştırıp günde 2 kere cildinize sürün. Sabah kalktığınızda ve akşam yatarken uygulamanız uygundur. 1 hafta kullanımın ardından cildiniz parlaklığını kazanacak ve daha renkli görünecektir.

Önerilen Yazı
Siyah Nokta Maskesi

Cilt Parlatan Domates Maskesi

1 domates

1 çay kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Malzemeleri robota alıp karıştırın ve ardından elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize sürün. 15 dakika karışımı cildinizde beklettikten sonra suyla yıkayıp temizlenin. Haftada 1 kere tekrarlayarak cildinizin parlaması ve canlanmasını sağlayabilirsiniz.

Yumurta Maskesi İle Cilt Parlatma

1 yumurta akı

1 limon kabuğu

Limon kabuğunu rendeledikten sonra yumurta akı ile karıştırın ve krem kıvamına getirin. Bu karışımı banyoya girmeden önce cildinize sürüp 1 saat bekleyip ardından duşa girebilirsiniz.

Cildi Parlatan Maskeler
Fotoğraf: Easyladys.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap