Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri

Cilt Bakım Maskeleri Bitkisel malzemeler kullanılarak hazırlanan cilt maskeleri ile cilt sorunlarının üstesinden gelebilir ve etkili bir şekilde bakım uygulayabilirsiniz. Cilt gözeneklerinin açılması, kırışıklıkların giderilmesi veya cilt beyazlatıcı maskeleri evde kolayca hazırlayabilir ve kullanabilirsiniz. Tamamen bitkisel içeriği sayesinde herhangi bir yan etkisi bulunmayan maskeler, her türlü soruna çözüm olabilmektedir.

Cilt Bakım Maskeleri
Cilt Bakım Maskeleri

Siyah Nokta Maskesi

1 kase yoğurt

1 limon suyu

Limon suyu ve yoğurdu karıştırıp göz çevresi harici yüzünüze sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra maske cildinizde kuruyacaktır. Maske kuruyunca ılık su ile cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlandığında siyah noktaların giderilmesini sağlayacaktır.

Kırışıklık Maskesi

1 adet yumurta sarısı

1 tatlı kaşığı krema

1 tatlı kaşığı badem yağı

3 tatlı kaşığı toz halinde badem

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve krem kıvamı elde elde edin.  Göz çevresini hariç tutarak yüz bölgesine maskeyi sürün. 20 dakika kadar beklettikten sonra ılık su ile cildinizi yıkayıp maskeden arındırın. Kırışıklıkları giderir ve ince çizgilerin görünümlerini azaltır.

Cilt Besleyici Maske

5 damla havuç yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 kase yoğurt

1 yumurta sarısı

Yumurta sarısını yoğurtla karıştırdıktan sonra zeytinyağı ve havucu ilave edin. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin ve sonrasında yıkayıp temizleyin. Cildinizi besleyecek ve ihtiyacı olan nemi kazandıracaktır. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Karma Ciltler İçin Maske Tarifi

Çeyrek limon

1 çay kaşı soya yağı

1 çay kaşığı polen tozu

1 tatlı kaşığı soya unu

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cildinize sürüp 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Maskeyi kullandıktan sonra nemlendirici kreminizi uygulamanız gerekmektedir.

Cilt Bakımı İçin Maske

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı elma sirkesi

1 orta boy patates

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve hazırlamış olduğunuz maskeyi cildinize uygulayın. 15 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilde Parlaklık Veren Maske

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

1 çorba kaşığı süt

1 tatlı kaşığı bal

1 çay kaşığı tuzsuz tereyağı

1 adet yumurta sarısı

Listede yer alan malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve cildinize masaj yaparak uygulayın. 20 dakika kadar maskeyi cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayıp temizleyin. Cilt kuruluğu yaşayanlar haftada 1 kere tekrarlayabilirler.

Cildi Canlandıran Maske Tarifi

Yarım fincan süt

1 adet yumurta

Kayısı suyu

Tarçın

Defne yaprağı

Bir tutam defne yaprağı, bir tutam tarçın ve bir miktar kayısını suyunu karıştırıp kaynatın. Karışım kaynayınca ocaktan alıp ılıması için bekleyin ve yumurta ile sütü ilave edip hazırlamış olduğunuz karışımı cildinize uygulayın. 10 dakika bekledikten sonra maskeyi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Cildinize canlılık katar ve sivilceleri yok eder.

Cilt Bakım Maskeleri
Fotoğraf: syl.ru
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap