Cilt Canlandırıcı Maske

Cilt Canlandırıcı Maske

0

Cilt Canlandırıcı Maske Cildi canlandıran ve mat görünümden uzaklaştıran doğal maske tarifleri ile daha sağlıklı görünen bir cilde kavuşabilirsiniz. Yüz bakımı için kullanılabilen bitkisel cilt bakım maskeleri düzenli olarak uygulanmalıdır.

Cilt Canlandırıcı Maske
Cilt Canlandırıcı Maske

Cilt Canlandırıcı Maske Nasıl Yapılır

2 çay kaşığı krem

Su

1 tutam ıhlamur

Suyu kaynatın ve az miktarda ıhlamuru içine atıp demlemeye bırakın. Ihlamur demlenip soğuduktan sonra içine 2 çay kaşığı nemlendirici krem ilave edin. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürüp 5 dakika bekletin ve ardından cildinizi temizleyin 3 günde 1 olmak üzere maskeyi tekrarlayabilirsiniz. Cildinizi canlandıracak ve rahatlatacaktır.

Ballı Cilt Canlandırıcı Tarifi

2 çay kaşığı nemlendirici krem

Yarım çay kaşığı süzme bal

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve yüzünüze sürüp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulandığında cildinizi canlandıracak ve derinlemesine bir temizlik sağlayacaktır.

Avokadolu Canlandırıcı Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı çiğ süt

Yarım avokado

1 tatlı kaşığı polen

1 tatlı kaşığı bal

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve boyun bölgesi de dahil olmak üzere yüzünüze uygulayın. Yarım saat boyunca cildinizde beklettikten sonra soğuk su yardımıyla temizlenin.

Yorgun Ciltler İçin Maske Tarifi

1 adet yumurta sarısı

1 yemek kaşığı susam yağı

Malzemeleri karıştırıp 20 dakika dinlendirin. Sonrasında cildinize uygulayıp 15 dakika bekledikten sonra cildinizi gül suyu ile temizleyin. Gül suyu cildinizde 5 dakika kaldıktan sonra nemlendirici kreminizi uygulayın.

Önerilen Yazı
Siyah Noktalar İçin Maske

Canlandırıcı Cilt Maskesi Tarifi

1 dilim ananas

3 dilim papaya

1 çorba kaşığı bal

2 dilim mango

Meyveleri ezip karıştırın ve organik bal ilave ettikten sonra cildinize uygulayıp 20 dakika bekletin ve sürenin sonunda cildinizi soğuk su ile yıkayın.

Cilt Canlandırıcı Maske
Fotoğraf: Beauty.ua
INSTAGRAM CLİCK
Pinterest: https://www.pinterest.com/fosforluhanim

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap