Cilt Güzelliği İçin Maskeler

Cilt Güzelliği İçin Maskeler

0

Cilt Güzelliği İçin Maskeler Dış faktörler ve yaşlanmaya bağlı etkiler nedeniyle cilt rengini kaybederek solgun bir hale gelebilir. Cildi soluklaşan yada cildinde leke bulunan bayanlar, cilt beyazlatma maskeleri sayesinde daha canlı ve parlak görünen cilde sahip olabilirler. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz maskeler sayesinde cildinizi istediğiniz renk tonuna kavuşturabilirsiniz.

Cilt Beyazlatma Maskeleri

Cilt Güzelliği İçin Maskeler
Cilt Güzelliği İçin Maskeler

Cilt Beyazlatan Domates Maskesi

1 kaşık un

Yarım dilim domates

Domatesi yıkayıp kabuklarını soyun ve yarım domatesi blender kullanarak sıkıp suyunu çıkartın. Ardından bir miktar unun üzerine domates suyunu döküp macun kıvamına getirin. Hazırlamış olduğunuz maskeyi göz ve ağız çevresini hariç bırakarak yüzünüze masaj yaparak sürün. 5 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile durulayın. Haftada 3 gün maskeyi kullanabilirsiniz. Düzenli kullanım sonrasında cildinizde beyazlama sağlayacaktır.

Papatya İle Cilt Beyazlatma

1 yemek kaşığı gül suyu

3 tatlı kaşığı papatya çiçeği

1 yemek kaşığı bal

1 fincan su

1 fincan suyu kaynatın ve içerisine papatya çiçeklerini ilave edip 7-8 dakika kaynamasını bekleyin. Ardından karışımı süzgeçle sürüp ılıması için bir müddet bekleyin. Karışım ılıdıktan sonra bal ve gül suyu ilave edip karıştırın. Cildinizi temizledikten sonra karışımı cildinize sürün ve 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla yıkayıp durulayın. 1 hafta boyunca her gün tekrarlayın.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Maskeler

Pirinç İle Yüz Beyazlatma

1 bardak su

1 çay bardağı pirinç

1 bardak su ve pirinçleri bir araya getirip gece boyunca dinlenmeye bırakın. Ertesi gün pirinçleri süzüp suyunu yüzünüze masaj yaparak sürün. Pirinç suyunu 1 saat yüzünüzde beklettikten sonra bolca su kullanarak temizlenin. Cilt renginizi açacak olan pirinç maskesini haftada 1 kere düzenli olarak tekrarlamalısınız.

Cilt Güzelliği İçin Maskeler
Fotoğraf: eltocadordekhimma.com
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap