Cilt Güzelliğiniz için 6 Adım

evde cilt bakımı

Cilt Güzelliğiniz için 6 Adım Güzellik salonu deneyiminde gerçek bir görüş açısı kazanabilmek için, Hyannis, Massachusetts’de harika bir günlük sağlık kliniğinde Baş Estetikçi olan eski dostum Donna Peri’yî aradım. Beş haftalık randevuları tamamen doluydu! Kısa sürede yüz bakımı, kaş alımı ve kirpik boyama randevusu ayarlandı ve benimle ilgilenirken en son cilt bakım sırlarını benim üzerimde deneyeceği bilgisini de verdi. Rahatlatıcı ve aydınlatıcı bir deneyim ile kucaklaşmak üzereydim!

Cilt Güzelliğiniz için 6 Adım
Cilt Güzelliğiniz için 6 Adım

Cilt sağlığı için, Baş Estetikçi Donna Peri, ayda bir veya iki ayda bir profesyonel yüz bakımı uygulaması tavsiye etmektedir.

Pek çok yüz bakımı uygulaması ortalama 60 ila 90 dakika sürer, ama Donna Peri cildime gül pembeliği veren ve baştan ayağa bütün vücudumu karıncalandıran uygulamayı gerçeklerden biraz saparak iki buçuk saate kadar uzattı.

Aşağıdakiler o harika uygulamanın bir tarifidir. Salonların işlemlerinin farklı olduğunu unutmayın ve her estetikçi kendi özel yöntemlerini uygular ve uygulamasına kendi özgün kişiliğini ilave eder.

Yüz bakımınızdan önce, estetikçi ayakkabılarınızı ve elbiselerinizi çıkarmanızı ve üst gövdeniz ile omuzlarınızı ortaya çıkaran bir tür örtüyü giymenizi isteyecektir. Bekleme odasında sıramı beklerken bana da giymem için bir havlu elbise ve terlikler verilmişti.

Donna’nın cilt bakım odasına girdiğimde, aydınlatma dolaylı hava hafifçe kokulandırılmış, müzik yumuşak ve neşeli ve ortam sakindi. Elbisemi ve terliklerimi çıkardım ve çalışma koltuğuna yaslandım. Beni hemen büyük, yumuşak, sıcak bir battaniye ile sardı ve üşümeye meydan vermemek için ayaklarımı da içeri tıkıştırdı.

Eğer, yüz bakımınız için gittiğinizde, depresyonda veya aşırı gergin bir haldeyseniz, glikolik asit uygulamaları, güçlü enzimler veya yaygın soyma işlemleri gibi olası tahriş edici ürünler ve işlemleri içerebilenleri değil yatıştırıcı ve sakinleştirici bir uygulama istediğiniz konusunda estetikçinizi alarma geçirin. Kolay yaralanır bir ruh hali içinde iken, en son isteyeceğiniz şey salonu gerginlik yaratıcı bir görüntü ile terketmektir. Aklen ve bedenen gevşemiş bir şekilde ayrılmayı istersiniz.

Adım 1:

Hazırlanma. Saçlarımı ortalıktan uzaklaştırmak için Donna alnıma bir bant bağladı. Sonra yüzümü ve boynumu müthiş yumuşak pamuk petler ile ıslattı.

Adım 2:

Göz makyajını uzaklaştırma. Göz makyajım serin, yatıştırıcı bir papatya ve deniz yosunu yağı bazlı haşlama ile ıslatılmış pamuk petler ile uzaklaştırıldı.

Adım 3:

Temizleme. Tercih ettiği temizleyici bir deniz yosunu bazlı temizleyici ile karıştırılmış harika kokulandırılmış bal ve badem ovması karışımıydı. Bu ikili bir etki oluşturdu: temizleme ve soyma, hafif hassas bir cilde sahip olduğumdan bu benim için harika bir şeydi.

Yüz ovmasını bir kremsi temizleyici ile seyreltme aşındırıcılığı azalttığından doğrudan bir yüz ovması kullanılabilir. Harika harman yüz ve boynumda iki dakika kadar dolaştırıldı, sonra sıcak, ıslak pamuk petler ile uzaklaştırıldı.

Adım 4:

Cilt incelemesi 1. Donna yeni temizlenmiş cildimi ışıklı büyüteci ile inceledi ve birkaç kaba leke, hücresel birikim alanı buldu. Daha önceki hafif soyma uygulamaların dirençli olduğu anlaşılan bu alanları düzleştirmek için soyucu bir krem uyguladı.

Adım 5:

Masaj hazırlığı. Benim en çok sevdiğim kısım! Yüz, boğaz, göğüs ve omuzlarım sarhoş edici kokulu, portakal çiçeği, deniz yosunu bazlı bir masaj kremi ile kaplandı. Taze hazırlanmış tereyağlı krema kıvamında bir şeydi. Koyu, nemlendirici bir masaj kremi Donna’mn değişik yüz ve üst vücut kaslarına gerekli müdahaleleri uygun olarak yapabilmesine izin verir. Onun iyileştirici elleri hiçbir hatalı hareket içermeden cilt üzerinde düzgün ve biteviye uçar.

Masajın amacı bir rahatlama durumu sağlamak, cildin kan akımını arttırmak ve folikülleri rahatlatma ile birlikte terleme ve yağ ifrazını arttırmaktır. Donna göz çevresindeki şişlikleri gidermek için lenf drenajı sağlayan el hareketlerini ve kas gerginliğini gidermek için bası noktalarını çok iyi bilir. Masaj yüz kaslarını gevşetir, ki bu da cildi daha kolay soyulur bir hale getirir. Bu estetikçinin pislikleri kolayca uzaklaştırabilmesini sağlar. Eğer sivilceniz, güneş yanığı cildiniz veya bir kuproz sorununuz (geniş kılcal damarlar ile özelleşmiş hassas cilt) varsa, bu durumu daha da kötüleştireceğinden estetikçiniz bu masajı uygulamaktan kaçınmayı tercih edebilir.

Adım 6:

Buhar ve masaj. Donna 60 cm kadar mesafeden yüzüme ve vücudumun üst kısmına ince, sıcak bir buhar püskürten buhar makinesi veya yüz buharı aracını çalıştırdı. Yüz uygulamanız sırasında buhar tatbikinin amacı masaj sırasında kolayca soyulsunlar diye ölü yüzeysel cilt hücrelerini yumuşatmak, derine yerleşmiş pisliklerin temizlenmesine yardımcı olmak için gözenek açıklıklarının gevşemesini sağlamak, geçici olarak kan dolaşımını arttırmak ve cildi ıslatmaktır. 45 dakika devamlı buhar ve üst vücut ve yüz masajı uygulandı! Bu işlemin standardı olan 10 ila 15 dakikadan çok daha fazlası, ama biz çok daha fazlasını elde etmeyi istedik ve ayrıca benim yüksek stres seviyemin giderilmesini de amaçlamıştı. Onun yatıştırıcı, iyi eğitimli parmaklan varlığımın nüvesine kadar ulaşıyordu. Yıpranmış sinirlerimi sakinleştirdi, günün tatsızlığını giderdi ve susamış cildime iyi hissettirici bir parlaklık kazandırdı. Cildimin su içeriği o kadar artmıştı ki, masaj kremini üç defa yeniden uygulaması gerekti!

Önerilen Yazı
Sağlıklı ve Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

En fazla etkiyi elde etmek için, bir yüz buharı makinesi yüzünüzden yaklaşık 75 cm uzağa yerleştirilmelidir.
İki açlık ile doğarız biri gıda için ve diğeri temas için. Temas ana rahminde gelişen ilk duyudur. Ve, hissettiğimiz bütün duyular içinde temas kişisel olarak en fazla deneyim kazandığımız duyudur. O, vücudun en büyük organı ile ilintili olan duyudur cilt. Cildin her santimetresi temas içindir ve temas edilmek içindir. Bu yüzden, temas duyusu doğumdan ölüme kadar insan yaşamında ve sevilme eyleminde çok büyük bir role sahiptir.

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir