Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

0

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri Cilt yapısı kuru olan kişiler evde basit malzemeler kullanarak hazırlayabilecekleri cilt bakım maskeleri sayesinde cilt kuruluğunu giderebilmektedir. Çatlama ve kabuklanma gibi problemler yaratabilen cilt kuruluğu, bitkisel yöntemlerle giderilebilmekte ve cilt nemlendirilebilmektedir.

Cilt Kuruluğu Nasıl Giderilir

Cilt kuruluğunu gidermek için bitkisel bir çok malzemeden yardım alabilirsiniz. Aloe vera, çay ağacı yağı ve avokado kullanabileceğiniz malzemelerden bir kaçıdır.  Aloe vera ile yapılan cilt bakımı ile ölü cilt hücrelerinden kurtulabilir ve cildinizi rahatlatabilirsiniz. Çay ağacı yağı ile yapacağınız uygulamada cildinizi nemlendirebilir ve antiseptik özelliğinden yararlanabilirsiniz. Avokadoyu birkaç damla limon suyu ile birlikte ezin ve öncesinde temizlemiş olduğunuz cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Mendille cildinizi sildikten sonra önce soğuk su, ardında da ılık su ile cildinizi yıkayın.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri
Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Cilt kuruluğu ile mücadelede kurumanın sebebinin tespit edilmesi önemlidir. Hava koşulları, vitamin eksikliği yada kozmetik kullanımı sebebiyle oluşan cilt kuruluğuna kuruluğa sebebiyet veren etkenin ortadan kaldırılması ile cevap verebilirsiniz.

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici Maske Tarifi

2 çay kaşığı pirinç nişastası

Çeyrek çay kaşığı gül yağı

1 çay kaşığı papatya yağı

Yarım çay kaşığı lavanta

Yarım çay bardağı badem yağı

Malzemeleri bir araya getirip karıştırın ve cam kavanoza koyup bozdolabına kaldırın. Gece yatmadan önce maskeyi cildinize sürün ve haftada 1 kere bunu tekrarlayın.

Kuru Ciltler İçin Nem Maskesi

1 adet yumurta sarısı

2 tatlı kaşığı bal

2 tatlı kaşığı zeytinyağı

Malzemeleri bir araya getirip tahta kaşıkla karıştırın ve boyun bölgesi dahil yüzünüze maskeyi sürün. 15 dakika maskeyi cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kere tekrarlanabilir.

Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

1 yemek kaşığı zeytinyağı

2 dilim pişmiş kabak

Kabakları suda haşlayın ve çatalla ezdikten sonra zeytinyağını ilave edip karıştırın. Yüzünüze ve dekolte bölgesine bu karışımı ellerinizle masaj yaparak sürün. 20 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyin.

Önerilen Yazı
Doğal Cilt Temizleme Maskeleri

Kuru Ciltlere Bakım Maskesi

2 yemek kaşığı bal

1 yumurta sarısı

7 badem

Bademleri ayrı bir kap içinde ezin. Ardından 2 yemek kaşığı bal ve yumurta sarısını ilave edip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize sürüp 20 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi yıkayıp temizleyebilirsiniz.  Kurumuş cildinizi onarır ve nemlendirir.

Bitkisel Kuru Cilt Temizliği

Yarım tatlı kaşığı sabun

4 tatlı kaşığı gliserin

2 tatlı kaşığı bal

Listede yer alan malzemeleri belirtilen ölçülerde birkaç içinde bir araya getirip karıştırın. Sonrasında ağzı kapalı bir şişe içine koyun ve cildinize masaj yaparak uygulayın. Masaj bittiğinde suyla cildinizi durulayın. Yaptığınız doğal temizleyici ile birlikte cildiniz nemlenecek ve aynı zamanda temizliği sağlanacaktır. Bir gün içinde iki defa kullanılabilen bitkisel bir temizleyicidir.

Cilt Kuruluğu İçin Doğal Tedavi Yöntemleri
Fotoğraf: zhuanlan.zhihu.com
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap