Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer Cildin nem kaybetmesi ile birlikte görülen cilt kuruluğu, çeşitli cilt sorunlarını da beraberinde getirmektedir. Kurumuş ciltlere bakım uygulanmaması halinde cilt sorunları daha kötü boyutlara ulaşabilmektedir. Cilt bakımı için kaliteli ürünleri kullanmak bu noktada önem taşımaktadır.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer
Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Cilt Kuruluğu Nasıl Oluşur

Cildin kuruması bir çok farklı sebepten oluşabilmektedir. Bakımsız ciltler çok çabuk kuruyabilmekte ve diğer sorunları da beraberinde getirmektedir. Kaliteli cilt bakımı ürünlerini kullanarak cildinizdeki hasarı en aza indirebilir ve sorunları giderebilirsiniz. Olumsuz çevresel faktörler ve mevsimler de cilt kuruluğu yapabilmektedir. Cildinizi nemli tutmak için kendinize uygun bir nemlendirici tercih etmeli ve düzenli olarak uygulamalısınız. Elleri sürekli suyun içinde olan kişiler de nemlendirici uygulamasına özen göstermelidir.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer

Günlük olarak her sabah kalktığınızda bitkisel cilt bakım sabunları ile cildinizi iyice yıkamalısınız.

Bununla birlikte kaliteli markaların cilt bakım ürünlerini kullanarak bakım sağlayabilirsiniz.

Nemlendirici ürünler kullanmak son derece önemlidir.

Cildinizin güneşten korunması için çeşitli uygulamalar gerçekleştirebilirsiniz.

Bitkisel yüz maskeleri sayesinde kuruluk sorununu ortadan rahatlıkla kaldırabilirsiniz.

Cilt Kuruluğu İçin Maske Tarifleri

Kuru Ciltler İçin Nemlendirici

1 çorba kaşığı zeytinyağı

1 çorba kaşığı bal

Yüzünüzü cilt temizleyici ile temizledikten sonra hazırladığınız karışımı boyun ve yüz bölgesine uygulayın. Yarım saat bekledikten sonra nemli bir havluyu yüzünüze serin ve 5 dakika bekletin. Son olarak cildinizi ılık su ile temizleyin.

Nemlendirici Cilt Maskesi

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı bal

1 tane yumurta sarısı

Malzemeleri bir araya getirin ve karıştırıp cildinize sürün. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra su yardımıyla cildinizi temizleyin. Haftada 2 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilt Canlandırıcı Maske

Cildi Yumuşatan Cilt Maskesi

Lanolin

Elma suyu

Kil

Vazelin

Portakal suyu

Malzemelerin tümünü 1 tatlı kaşığı gibi eşit bir miktarda bir araya getirip karıştırın ve yüzünüze göz çevresini hariç tutarak uygulayın. 10 dakika cildinizde beklettikten sonra cildinizi yıkayıp nemlendiricinizi uygulayın. Maske, cildinizin nem ihtiyacını karşılayacak ve derinlemesine temizleyecektir. Haftada 1 kere düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

Cilt Kuruluğu Nasıl Geçer
Fotoğraf: dnrx.rw2015.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap