Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri

Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri

0

Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri. Cildinizdeki lekeleri ve ölü hücreleri temizlemenizi sağlayacak peeling tarifleri, doğal malzemelerle kolayca uygulanabilmektedir. Cilt gözeneklerinin kir, toz ve yağ nedeniyle tıkanması sebebiyle cilt lekeleri oluşabilmektedir. Tıkanan gözenekler önce siyah nokta, ardından da sivilce oluşumuna zemin hazırlamaktadır.

Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri
Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri

Cilt Lekeleri İçin Peeling Nasıl Yapılır?

Bir bardak suya 3 yada 4 damla limon suyu sıkın ve bu limonlu suyla cildinizi günde 2 kere temizleyin. Bu uygulama bakım ürünlerinin işlevliğini arttıracak, cildinizi kurutmadan sıkılaştıracak ve kirlerden kolayca arınmasını sağlayacaktır. Kırışıklıklarınızın giderilmesini sağlar ve cilt sıkılaşır.

Pamuk yağı ya da zeytinyağını bir kap içine koyun. Bir başka kap içine de bir miktar tuz koyun. Bir parça pamuğu önce yağa, ardından da tuza batırın. Sonrasında cildinizi tahriş etmeden peelinginizi yapabilirsiniz. Peeling sonrası cildinize makyaj uygulamamanız gerekmektedir. Bu sebeple akşam saatlerinde uygulanması daha doğru olur. Güneş ışınları da cildin kızarmasına neden olabileceğinden gece uygulamak daha uygundur.
Peeling sonrası sadece zeytinyağına pamuğu batırıp cildinize uygulayın. Doğal bir nem takviyesi uygulamış olursunuz. 30 yaş üstü kişiler haftada 1 kere bu uygulamayı kullanabilirler.

Kuru Ciltler İçin Peeling Maskesi Tarifi

  • 2 çay kaşığı yeşil çay kremi
  • 2 tatlı kaşığı gül suyu
  • Yarım tatlı kaşığı irmik

Malzemeleri karıştırıp cildinize sürün. 5 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra ovalayarak maskeyi çıkarın ve ılık suyla yıkayın. Son olarak cildinizi gül suyu ile silin.

Önerilen Yazı
Cilt Kuruluğu Neden Olur?

Şeker İle Peeling Yapımı

  • Limon suyu (yarım)
  • Şeker (yarım tatlı kaşığı)

Cildinizi önce ıslatın ve ardından şekerle ovalayın. 2 dakika kadar ovaladıktan sonra limon suyunu cildinize uygulayın. 5 dakika bekleyip cildinizi yıkayın. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz. Peeling işlemi sonrasında mutlaka cilt nemlendiricinizi uygulamalısınız.

Mısır Unu Peelingi

  • Yoğurt
  • Kil
  • Mısır unu
  • Limon suyu

Malzemeleri eşit oranda bir araya getirip karıştırın. Elde etmiş olduğunuz karışımı cildinize yedirip 5 dakika bekleyin. Sürenin sonunda ılık su yardımıyla cildinizi yıkayıp temizleyin. Ilık suyla yıkadıktan hemen sonra soğuk suyla cildinizi yıkayın ve canlanmasını sağlayın. Haftada 1 kere tekrarlayabilirsiniz.

Cilt Lekeleri İçin Peeling Önerileri
Fotoğraf: Anna Shvets adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap