Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler Cilt sarkması ve ince kırışıklıkların giderilmesi için cilt sıkılaştırıcı bitkisel maskelerden faydalanabilirsiniz. Doğal bakım maskesi ve kürlerinde kullanılan bitkiler ile kendinize özel bir bakım uygulaması geliştirebilirsiniz. Cilt sarkması, yaşlılığa bağlı olarak gelişen ve güzelliği perdeleyen en önemli cilt kusurlarındandır.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler
Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Günlük tüketilmesi gereken su miktarının yerine koyulamaması cilt sarkmalarına neden olabilmektedir. Yaz aylarında cildin nem oranının dengelenmesi de sarkma ve leke oluşumu gibi sorunlara çözüm olabilir.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler

Cilt için faydalı olan bitkiler sayesinde kısa zaman içinde cilt problemlerinizi çözebilirsiniz. Evde basit malzemeler kullanılarak hazırlanan karışımlar, çeşitli cilt kusurlarının giderilmesinde etkin olarak rol oynayabiliyor.

Biberiye Özleri: Cildin esnekliğini ve sıkılığını arttıran önemli doğal ürünlerden birisi olarak nitelendiriliyor. Bir litre suya, biberiye ve kekik yağından iki kaşık ekleyin. Bu karışımı cildinizi temizlemek ve yumuşatmak için kullanın.

Isırgan: Genel olarak gençlik iksiri olarak bilinirler. Cildin ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri sunma özelliği ile uzmanların da en önemli tavsiyesidir. Kullanımı Isırganotu, badem ve üzüm çekirdeği yağı 1 er kaşık ölçüsünde eklenip karıştırılır ve ciltte sarkma olan bölgeye sürülür. Isırgan otu yağı tek başına da oldukça etkilidir.

Soya: Uzmanların özellikle cilt bakımında kullanılması gerektiğini düşündükleri adeta bir kurtarıcıdır. İçeriğindeki Östrojen benzeri maddeler sayesinde cilt üzerinde oluşabilecek aknelerin önüne rahatlıkla geçebilir.

Hint Yağı: Cildinizin öz rengine kavuşmasını sağlayan önemli bir bitkisel yağ türüdür. Bu yağ sayesinde kırışıklıklar yok olduğu gibi sivilce izleri de rahatlıkla ortadan yok olmaktadır.

Yulaf : Yulaf ezmesi, cildin derinlemesine temizlenmesi ve siyah noktaların yok edilmesini sağlar. Yulaf maskesi uygulayabilirsiniz bu maske cildin fazla yağlanmasını da engeller. (Kuru ciltli kişiler tarafından pek fazla kullanılmamalı.) Yapılışı şöyle: Pişirdiğiniz yulafları süzdükten sonra, bunları geniş bir kabın içinde bir kaç dakika ezin. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze sürün. 15 dakika sonra ılık suyla temizleyin.

Kabak Maskesi : Pişirilmiş kabaktan 2 çorba kaşığı iyice karıştırıldıktan sonra, içerisine 1 çorba kaşığı zeytin yağı veya badem yağı karıştırılır. Elde edilen karışım yüze sürülür, 20 dakika sonra ılık su ile yıkanır.

Ihlamur , Papatya,  Lavanta Ve Zambak : Uykusuzluk, alkol, stres ile bilgisayar ve televizyon gibi etkenler şiş gözlere neden oluyor. Bunun için bu 4 bitkinin çayları çok işe yarar. Bir tutam ıhlamuru ( veya Papatya,Lavanta ,Zambak)  kaynar suda demleyerek 10 dakika kadar bekletin. 10 dakika sonra süzün . Süzdükten sonra makyaj pamuğu veya normal pamuğu bu çaya batırıp göz kapaklarınıza uygulayın ve 10 dakika bekleyin. daha sonra yıkayın.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

Yaş maya

Süt

1 çay kaşığı yaş maya oda sıcaklığında 1 tatlı kaşığı sütle karıştırın. Çatal yardımıyla mayayı ezip karıştırın. Hazır hale gelen karışımı cildinize sürün ve 10 dakika bekledikten sonra temizlenin. Haftada 2 kere düzenli olarak uygulandığında cildinizi sıkılaştıracaktır.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Maske Tarifi

Karma Ciltler İçin Sıkılaştırıcı Maske

1 yemek kaşığı kil

1 yemek kaşığı yoğurt

1 yemek kaşığı bal

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin. Sonrasında ılık bir bez yardımıyla temizlenin. 4 günde 1 kez tekrarlayarak cildinizin sıkılaşmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıdaki doğal özler ile birlikte Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tariflerimize bakabilirsiniz. Birçok farklı karışım yaparak ya da bu ürünleri kendi başlarına düzenli olarak uygulayarak cilt problemlerinin önüne geçebilmeniz mümkün olacaktır.

Cilt Sıkılaştırıcı Bitkiler
Fotoğraf: iran16.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap