Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri. Güzel bir vücuda sahip olmak için zayıf olmanın yanı sıra cildinizin de sıkı olması gerekir. Cildinizi sıkılaştırmak için yapmanız gerekenler oldukça basit. Sizlere önereceğimiz yöntemleri uygulayarak kısa zaman içinde forma girebilir ve arzuladığınız sıkı cilde kavuşabilirsiniz.
Güneş ışınları, hızlı kilo verme ve yaşlanmaya bağlı etkenler nedeniyle cilt sarkması oluşabilmektedir. Cildin sarkmasıyla beraber kırışıklık oluşumu da görülebilmektedir. Bayanlarda özellikle doğum sonrası cilt sarkmalarına daha sık rastlanmaktadır. Cilt sarkması çeşitli yöntemler kullanılarak belirli bir seviyeye kadar tedavi edilebilmektedir.

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır
Cilt Sıkılaştırma Nasıl Yapılır
  • Düzenli spor yaparak cilt sarkmasını giderebilmek mümkündür.
  • Aşırı yağlı besinler cilt sıkılaştırmayı zorlaştırmaktadır. Sağlıklı, az yağlı bir diyet programı ile cildinizi sıkılaştırabilirsiniz.
  • Cilt sıkılaştırıcı maske ve kürlerden yardım alabilirsiniz.
  • Beyaz çay tüketerek vücudun yağ tutmasını engelleyebilirsiniz.
  • Demir içerikli besinlerle metabolizmanızı hızlandırabilir ve vücudunuzu sıkılaştırabilirsiniz.

Yüz Bölgesinde Cilt Sıkılaştırma

Yaşlanmaya bağlı etkiler nedeniyle cilt elastikiyetini kaybeder ve sarkmalar meydana gelir. Yaşlanmaya bağlı etkileri azaltmak ve cildi toparlamak için çeşitli yöntemlere başvurulabilmektedir. En hızlı sonuç lazerli cilt sıkılaştırma yöntemidir. Lazer yöntemi ile cilt altında bulunan kolajeninin daha fazla salgılanması sağlanır ve cilt kendisini toparlar. Lazerle cilt sıkılaştırma yöntemi ile beraber sağlıklı ve dengeli beslenme, spor yapmak da başarı oranını arttırmaktadır.

Kilo Verdikten Sonra Oluşan Cilt Sarkması

Kilo Verdikten Sonra Oluşan Cilt Sarkması
Kilo Verdikten Sonra Oluşan Cilt Sarkması

Vücudunuzdaki fazla kilolardan kurtulduktan sonra bu bölgedeki ciltte gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Kısa sürede kilo vermenizi sağlayan diyetler sonrasında bu duruma daha sık rastlanır. Aynı zamanda doğum sonrasında da bu kategoriye girebilecek sarkmalar meydana gelmektedir. Kilo kaybı sonrasında meydana gelen cilt sarkmalarında düzenli egzersiz uygulayarak önlem almak mümkündür. Ayrıca bu dönem içinde karbonhidratlar ve kahve gibi içeceklerden de uzak durmanız gerekmektedir.
Bol su tüketmek ve sağlıklı beslenmek gevşemiş cildinizin toparlanması için önemlidir. Cilt sarkmasını gidermek için kısa zamanda sonuç almak isterseniz lazer tedavi yöntemine başvurabilirsiniz ancak diğer yöntemler düzenli egzersizler ve sağlıklı beslenme gerektirmektedir.

Önerilen Yazı
Evde Yapılabilecek Çeşitli Maskeler

Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

yağlı ciltler için maya maskesi
Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifi

1 çay kaşığı yaş maya
1 tatlı kaşığı süt

Yaş mayayı dolaptan çıkardıysanız ılıması için bir süre bekleyin. Maya ılıdıktan sonra süt ekleyip çatal yardımıyla süt ve mayayı karıştırın. Hazır hale gelen karışım krem kıvamında olmalıdır. Maskeyi cildinizi sürüp 10 dakika kadar bekledikten sonra yıkayıp temizleyebilirsiniz. Haftada 2 kere tekrarlandığında cildi sıkılaştırır ve kırışıklıkları azaltır.

Yüz Sıkılaştırıcı Losyon

yağlı ciltler için maske
Yüz Sıkılaştırıcı Losyon

1 yemek kaşığı limon suyu
1 yemek kaşığı elma suyu
1 yemek kaşığı maden suyu

Malzemeleri eşit oranda bir araya getirip karıştırın ve buz kalıplarına dökün. Kalıbı buzlukta dondurun ve sabahları kalktığınızda bu buz küpleri ile cildinizi temizleyin. Haftada 2 kere tekrarlandığında cildi canlandırarak gerginleşmesini sağlayacaktır.

Cilt Sıkılaştırma Yöntemleri

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap