Cilt Temizleme Maskeleri

Cilt Temizleme Maskeleri

Cilt Temizleme Maskeleri Evde basit malzemelerle elde edilen cilt temizleme maskeleri ile etkili bir cilt bakımı gerçekleştirebilirsiniz. Cildinizdeki lekelerden, morluklardan ve sivilcelerden kurtulmak için kendinize uygun bir maskeyi tercih edip düzenli olarak kullanabilirsiniz.

Cilt Temizleme Maskeleri
Cilt Temizleme Maskeleri

Yağlı Ciltler İçin Temizleme Maskesi Tarifi

1 adet yumurta

1 çay kaşığı zeytinyağı

1 çay kaşığı bal

Malzemeleri karıştırın ve karışımı cildinize sürün. 30 dakika cildinizde beklettikten sonra su yardımıyla cildinizi temizleyin. Yağlı ciltler için uygun olan bu maske tarifi haftada 1 kere düzenli olarak kullanıldığında cilt üzerinde bakteri üremesini önleyecektir.

Kuru Cilt Temizleyici Maske Tarifi

1 tatlı kaşığı hint yağı

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

Yağları karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ve sabunla cildinizi yıkayıp temizleyin. Kuru ciltler için maske 5 günde 1 olmak üzere tekrarlanabilir.

Karma Ciltler İçin Cilt Temizleyici Maske

1 yemek kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı yulaf ezmesi

Robot kullanarak yulafı toz haline getirin ve zeytinyağı ile karıştırıp cildinize sürün. 30 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık su ile temizlenebilirsiniz. Haftada 2 kere tekrarladığınızda cildinizdeki ölü tabakadan kurtulacaksınız.

Tüm Cilt Tiplerine Uygun Cilt Temizleme Maskesi

Avokado vitamin ve antioksidanlar bakımından oldukça zengindir. Bu doğal yağ içeriği ile nemlendirici ve temizleyici özelliği mevcuttur. Yüksek E vitamini içeriği ile canlı yeni cilt hücrelerinin büyümesini sağlar.

1 adet avokado

1 yemek kaşığı yoğurt

1 adet yumurta

Yapılışı: Malzemeleri bir blender içine koyunuz ve avokado ezilinceye kadar karıştırınız. Hazırladığınız maskeyi cilde uygulayarak 1 saat bekletip yıkayın. Haftada 2 defa uygulanabilen cilt temizleyici maske tüm cilt tiplerine uygundur. Hassas cilde sahip olanlar için bir not: Eğer hassas bir cilde sahipseniz, fazla kullanmanızda cildiniz tahriş olabilir. Bu malzemeleri en fazla haftada bir kez deneyiniz. Öncelikle tüm yüzeye uygulamak yerine cildin küçük bir noktasına uygulayabilir ve deneyebilirsiniz. Ayrıca her cilt, maskelere farklı tepkimeler verebilecektir.

Sivilceleri Temizlemek İçin Maske

1 yemek kaşığı bal

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 yemek kaşığı toz tarçın

Listedeki malzemeleri belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın ve hazır hale gelen maskeyi cildinize sürün. Yarım saat cildinizde beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Cilt temizliğinin yanı sıra sivilceleri gideren bir maskedir ve haftada en fazla 1 kez uygulanabilir.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Temizleyici

Peeling Etkili Cilt Temizleme Maskesi

1 yemek kaşığı bal

1 tatlı kaşığı badem yağı

Yarım limon

Malzemeleri karıştırdıktan sonra pamuk yardımıyla cildinize sürüp yedirin. 20 dakika cildinzide beklettikten sonra ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Cilt Temizleme Maskeleri
Fotoğraf: transplo.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap