Cilt Temizliği

Cilt Temizliği

Cilt temizliği pürüzsüz bir cilt için oldukça önemlidir. Cilt temizliğine dikkat edilmediği zaman sivilce, siyah nokta ve diğer cilt problemleri ortaya çıkmaya başlar. Cildinizi korumak için düzenli olarak cilt bakımı uygulamalarını yerine getirmelisiniz.

Cilt Temizliği
Cilt Temizliği

Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?

Cildinizi öncelikle makyaj ve kirden arındırmalısınız. Çeşitli cilt temizleme losyonları bu iş için ideal olsa da Doğal Cilt Temizleme maskelerinden de yararlanabilirsiniz. Cilt temizleme losyonu ile cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra cilt toniği kullanarak gözeneklere bakım yapmalısınız.

Cildiniz sivilceli bir yapıdaysa cilt bakımını bu yönde şekillendirmelisiniz. Sivilcelerinizden kurtulmak için kesinlikle onları patlatmamalısınız. Sivilcelerle oynamak cildinizde geçmesi bir hayli zor lekeler bırakabilir. Sivilce tedavisi için Sivilce Maskesi sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

Cildiniz geceleri daha aktif çalıştığı için gece yatmadan önce cildinize krem sürüp bakım yapmalısınız. Cildiniz gece saatlerinde yenilenir ve dinlenir. Cilt türünüze uygun bir bakım kremi uygulayıp geceyi bu şekilde geçirebilirsiniz. Gece yatmadan önce cildinizdeki makyaj kalıntılarını muhakkak temizlemelisiniz. Makyaj kalıntıları cildinizi yıpratacak ve yoracaktır.

Bal ve Elma Sirkeli Cilt Temizleme Maskesi Tarifi

1 yemek kaşığı ekşi krema

2 yemek kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı elma sirkesi

2 yemek kaşığı bal

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir araya getirip karıştırın. Öncelikle cildinizi ılık suyla temizleyip kurulayın ve sonrasında maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık suyla temizleyin. Haftada 2 kez tekrarlayarak cildinizi temizleyebilir ve cildinizdeki yara ve izleri giderebilirsiniz.

Önerilen Yazı
Cilt Bakım Kürleri

Cilt Temizleme Sütü Tarifi

Yarım kilo süt

1 çay kaşığı badem yağı

1 adet salatalık

Salatalığın kabuklarını soyduktan sonra rendeleyin ve yarım litre sütün içinde 10 dakika ısıtın. Sonrasında karışımı süzerek içine badem yağı ilave edip karıştırın. Buzdolabında 1 haftaya kadar bekletebileceğiniz bu karışımı cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra cildinize sürebilirsiniz.

Fotoğraf: heystyles.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap