Cilt Yenileme Maskeleri

Cilt Yenileme Maskeleri
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt Yenileme Maskeleri. Yaşlanmaya bağlı etkilerle cilt yapısı elastikiyetini kaybeder ve kırışıklıklar oluşmaya başlar. Yaşlanmanın etkileri ve kırışıklıkları gidermek için kozmetik ürünler tercih edilebilir ancak ciddi anlamda bu etkileri durdurmanın bir yolu yoktur.
Bakımsız ciltler daha çabuk yaşlanır ve kırışır. Bu nedenle cilt bakımına özen göstererek kırışıklık oluşumunu yavaşlatabilir, geciktirebilirsiniz. Evde kolayca hazırlayabileceğiniz bakım maskeleri sayesinde gözenekleri küçültebilir, ölü hücreleri uzaklaştırabilir ve cildinizi yenileyebilirsiniz.

Sütlü Domates Maskesi

Sütlü Domates Maskesi
Sütlü Domates Maskesi

E vitamini içeriği ile domates cildi yenilemek için kullanılmaktadır. Cildi yıpratan çevresel faktörlere karşı doğal bir koruma sağlayan domates, E vitamini içeriği ile kırışıklıkların giderilmesi, sivilce ve cilt lekelerinin giderilmesi için etkili olarak kullanılabilir.
Sütlü domates maskesi ile cildinizin en üst tabakasını soyarak burada biriken ölü hücreleri cildinizden uzaklaştırabilir ve bu sayede siyah nokta problemine karşı önlem alabilirsiniz. Uygulama sonrasında cildiniz daha parlak, canlı ve genç gözükecektir. Sütlü domates maskesi için 2 adet domatesin kabuklarını soyun ve az miktarda sütle karıştırıp püre kıvamına gelmesini sağlayın. Hazır hale gelen maskenizi cildinize sürüp 20 dakika kuruması için bekleyin. Maske kuruduktan sonra maskeyi temizlemek için ılık su ile cildinizi temizleyin. Haftada 2 kez tekrarlandığında etkili sonuçlar gösterecektir.

Cilt Yenilemek İçin Muz Maskesi

Cilt Yenilemek İçin Muz Maskesi
Cilt Yenilemek İçin Muz Maskesi

Bal, süt ve muz kullanılarak hazırlanan cilt yenileme maskesi cildinize doğal bir parlaklık kazandıracak, cilt hücrelerini yenileyecek, kırışıklıkları giderecektir. Antiseptik özellik taşıyan maske cildinizin ph dengesini koruyarak daha pürüzsüz bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır. Cildinizdeki gözenekleri küçültmek için bu maskeden faydalanabilirsiniz.
Maskeyi hazırlamak için 1 orta boy muz, 1 yemek kaşığı süt ve yarım yemek kaşığı balı karıştırın. Elde etmiş olduğunuz maskeyi cildinize sürdükten sonra 15 dakika kadar kuruması için bekleyin. Sürenin sonunda cildinizi ılık su yardımıyla yıkayıp temizleyin. Haftada 1 olmak üzere cildinizi nemlendirmek ve gözenekleri küçültmek için kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Beyaz Kil ile Maske Tarifleri

Cilt Yenileyici Süt Maskesi

Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Maske
Hassas Ciltler İçin Nemlendirici Maske

Yumurta akı ve süt ile hazırlanan maske cildinizi sıkılaştırmak için oldukça etkili sonuçlar gösterecektir. Cildinizdeki kızarıklığı alacak ve sivilceler nedeniyle oluşan tahrişleri giderecek olan maske, aynı zamanda cildin pul pul dökülmesi ve kurumasını da önleyecektir. Maskeyi cildinizi yenilemek ve kırışıklıkların görünümlerini azaltmak için kullanabilirsiniz.
1 adet yumurta akı ve 1 yemek kaşığı sütü karıştırın ve karışım köpürene kadar devam edin. Ardından cildinize sürüp 10 dakika kadar kuruması için bekletip ılık su ile yıkayıp temizleyin. Maskeyi temizledikten sonra cildinizi soğuk su ile yıkayıp gözeneklerin küçülmesini sağlayabilirsiniz. Haftada 2 olmak üzere tekrarlayabilir ve cildinizi yenileyebilirsiniz.

Cilt Yenileme Maskeleri
Fotoğraf: tr.freeimages.com

INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap