Çin Yağının Faydaları

Çin Yağının Faydaları

Çin Yağının Faydaları Nane özünden elde edilen Çin Yağı, insan vücudu için oldukça yararlı sonuçlar ortaya koyuyor. Doğal bir ağrı kesici olan Çin Yağı Almanya’da uzun zamandır ağrı kesici ilaçlara alternatif olarak kullanılıyor. Yetişkinlerde, çocuklarda ve bebeklerde kullanılabilen Çin Yağının bilinen herhangi bir yan etkisi de bulunmuyor.

Çin Yağının Faydaları
Çin Yağının Faydaları

Çin Yağının Yararları

Nefes açıcı etkisi vardır

Uygulandığı bölgede lokal Anestezik etki gösterir

Antibakteriyel ve antiseptik özelliği sebebiyle yararlıdır

Kas gevşetici özelliğe sahiptir

Hazmı kolaylaştırır

Mide bulantısını giderir

Gaz sorununa karşı etkilidir

Adet ağrılarını dindirici etkileri vardır

Mantar üzerine uygulandığında tedavi edici etkisi vardır

Sinirleri yatıştırır

Kaşıntıları giderir

Kas ve adale ağrılarına iyi gelir

Üst solunum yolu hastalıklarını gidermede etkilidir

Ses bozulmalarına iyi gelir

Diş ve diş eti rahatsızlıklarında etkilidir

Baş ağrısı ve migren ağrılarını dindirici etkileri vardır.

Çin Yağının Yan Etkileri ve Zararları

Çin yağının bilinen güçlü bir yan etkisi yoktur. Göze uygulanması sakıncalıdır, akciğer rahatsızlıkları, bağırsak düğümlenmesi ve safra kesesi iltihabı olan kişilerde kullanımı sakınca doğurabilir.

Önerilen Yazı
Kırışıklık Giderici Maskeler

Çin Yağı Kullanımı

Migren ağrıları için çin yağı kullanırken parmak uçlarınıza birkaç damla çin yağı damlatıp alından şakaklara doğru masaj yapılabilir. Çin yağı ile masaj yapmak tüm baş ağrısı sorunlarına karşı etkilidir.

Bebeklerde kullanımında sakınca olmayan Çin yağını bebeğin biberonuna yarım damla damlatılarak kullanılır. Çin yağı bebeklerde gaz çıkarmaya yardımcı olur ve bebeği rahatlatır.

Eklem, kas ve boyun ağrılarında Çin yağı ile masaj yapmak ağrılarınızı hafifletecektir. Romatizma ve bel ağrılarında da Çin yağı ile masaj uygulamak ağrıları hafifletir ve rahatlama sağlar.

Kas gevşetici özelliği sayesinde gerilmiş kaslarınıza ve sinirlerinize çin yağı ile masaj uygulamak oldukça rahatlatıcı bir etki sağlayacaktır.

Nezle ve grip gibi hastalıklarda suyun içine damlatılarak kaynatılması halinde buhar rahatsızlığınıza iyi gelecektir. Birkaç damla çin yağı damlattığınız suyu metal birkaç içine koyarak kalorifer yada soba üzerine koyabilir ve odaya buharını salmasını sağlayabilirsiniz.

Çin yağı aktar ve eczanelerden kolaylıkla temin edilebilmektedir. Ağrılar üzerinde güçlü etkileri bulunan Çin Yağının fiyatı 10-20 TL arasında değişmektedir.

Fotoğraf: Dana Tentis adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap