Trendlerdeki Yazı

Çok Özel Makyaj Hileleri

Çok Özel Makyaj Hileleri

Çok Özel Makyaj Hileleri
1. Plastik kaşık: Kolayca gözlerinin altında deri üzerinde herhangi almadan alt kirpiklere rimel uygulamak için bir plastik kaşık kullanın. Aynı zamanda bir çok kalın bir astar gerçekleştirmek için yardımcı olur.

Çok Özel Makyaj Hileleri

2. Plastik bant: Eyeliner ve gölgeler uygularken size yardımcı olacaktır. Ayrıca her iki göz için eşit ve dengeli bir görünüm elde etmenize yardımcı olacaktır.

Çok Özel Makyaj Hileleri

3. Göz torbalarını gizlemek: Çoğumuz göz alı torbalarımızı gizlemek için kapatıcı bir tabaka uygulamak eğilimindeyiz. Ama gerçekten gizlemek istiyorsanız kabarık bölgeye koyu bir gölge uygulayın.

Çok Özel Makyaj Hileleri

4. Gözü parlatın: Doğal göz makyajı yaratmak için makyaj noktalarının yerleşimi çok önemlidir. Açık renkler(beyazlar, kremler ve inciler) gözün orta ve sadece kaş kemiğinin altına ve iç köşelere uygulanmalıdır. Önce hafif bir renk uygulayın ve sonra daha koyu tonlara geçin.

Çok Özel Makyaj Hileleri

5. Topak olan maskarayı düzeltmek: Şunu kabul edelim zaman içerisinde bütün maskaralar topaklaşır. Kuru ve çirkin topaklar oluşmaya başlar. Bunun nedeni içine çok fazla hava temas etmesidir. Maskara en fazla 3-4 ayda bir değiştirilmesi gereken bir ürün. Kurumayı önlemenin bir çaresi var. İçine birkaç damla  göz damlası ilave edin ve karışmasını sağlayın. Göz damlası maskarayı yumuşatır.

6. Ruja hazırlık: Dudaklarınız pul pul ise bebek diş fırçası kullanın. Pul pul dudaklarınıza Hindistan cevizi yağı ve şeker sürmek daha kolay ama etkili değildir. Dudaklarınızı fırçalamadan önce dudak kremi veya vazelin sürebilirsiniz.

7. Gözlerinizi büyük gösterin: Büyük bir göz yanılması için beyaz kalem kullanın. Aşağıdaki resimde de görüldüğü gibi gözünüz daha büyük görünecektir.

8. Göz kapaklarınızı öne çıkarın: Beyaz eyeliner kullanın ve seçtiğiniz rengi uygulamadan önce tüm kapağı kapsayın.

9. Kirpik maşasını ısıtın: Kirpik maşasını saç kurutma makinesini yanında 3-5 saniye tutun. Bu size tüm sürecek seksi kirpikler verecektir.

10. Kartvizit hilesi: Maskara uygularken, kirpiklerinizin arkasında bir kartvizit tutun ve dibine bir ileri ve geri hareket ettirerek  ​​uygulayabilirsiniz. Bu size hızlı bir şekilde kirpiklerinize uygulama yapmanızı sağlar.

11. Gizli göz kaldırma:

Daha yüksek bir kemer yansıması yaratmak için kaş kemiğinin tüm uzunluğu boyunca açık pembe mat bir kalemi sürün daha sonra karışımı uygulayın.

12. Hat koruyucu: Eyelinerin sağ altındaki gevşek veya preslenmiş tozu süpürün. Bu aşağıya doğru hareket etmenizi kolaylaştıracaktır.

Önerilen Yazı
Evde dudak bakımı nasıl yapılır?

13. Dudak hileleri: Hiç birimizin dudakları Angelina Jolie’nin yemyeşil dudakları gibi kutsanmış değiller. Şimdi dudaklarımı daha parlak ve daha büyük göstermek için birkaç hile var. Doğal  dudak çizgisinin dışına çıkmaktan korkmayın. Resimdeki gibi sizde uygulayın.

Çok Özel Makyaj Hileleri
Çok Özel Makyaj Hileleri

14. Evdeki fırçalar: Bu fırçaları atmayın. İşlevleri sona erdikten sonra maskara sonrası bu fırçaları kullanabilirsiniz. Hatta kaşlarınıza bunlar sayesinde biraz renk uygulayabilirsiniz.

15. Doğru rimel sürmek: Rimel uygulamadan önce çubuğu bir kağıt üstünde silin. Bu şekilde sorunsuz bir şekilde birkaç kat uygulayabilirsiniz.

16. Lekeleri gizlemek: Bir kapatıcı kullanmak yerine eyeliner fırçası ile lekenin üstünü biraz ovun.

17. Ruj hilesi: Harika öpülesi dudaklar yaratmak için; ruju uyguladıktan sonra dudaklarınızın üstüne bir kağıt havlu koyun ve üstüne pudra uygulayın. Bu çok daha uzun süren mat bir görünüm oluşturur.

Çok Özel Makyaj Hileleri
Çok Özel Makyaj Hileleri

18. 3D dudak etkisi: Çok basit ve çarpıcı. Alt ve üst dudaklarınızın orta yerine buzlu allık ya da göz farını parmağınız ile uygulayın.

INSTAGRAM CLİCK
Fotoğraflar: saç modelleri, beauty perry, sağlık reyonu, makyaj.com, hurriyet.com.tr, mavi hayal, actitudfem.com, neoldu.com, hürrem.com, mavikadın, hiveminer.com
Resim Nikola Pešková tarafından Pixabay’a yüklendi

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (2)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir