Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır Cilt bakımı güzellik ve sağlık açısından oldukça önemlidir. Yaşlanmanın getirmiş olduğu etkiler ve dış faktörler nedeniyle cilt yıpranmakta ve kırışıklık oluşmaktadır. Sağlığı bozulmuş bir cilt, olduğunuzdan daha yaşlı görünmenize sebep olacaktır. Doğal malzemeler kullanılarak hazırlanan maskeleri gönül rahatlığıyla kullanabilir ve evde cilt bakımı yapabilirsiniz.

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı için kullanılan kozmetik ürünler pahalı olması sebebiyle kimi zaman erişilmez olabilmektedir. Evde kendiniz hazırlayacağınız maskeler yardımıyla pahalı kozmetik ürünlerinden elde edilen etkiyi başarılı bir şekilde daha ekonomik şekilde elde edebilirsiniz. Evde hazırlanan cilt bakımı maskelerinde zeytinyağı, maden suyu, bal, limon ve yumurta gibi malzemelerin yanı sıra bitkisel yağlardan da faydalanılmaktadır.

Göz çevresinde oluşan ince çizgileri gidermek için evde doğal bir maske hazırlayabilirsiniz. Göz çevresi bakımı adı altında göz altı morlukları ve göz çevresi çizgilerini gideren tarifleri bulabilmeniz mümkün. Göz Çevresi Bakımı sayfamıza giderek bu konuda daha detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Yüzünüzde oluşan lekelerin giderilmesi için bitkisel karışımlar ve maskelerden faydalanabilirsiniz. Sivilce lekeleri yada güneş lekesi gibi sorunlar için Yüzdeki Lekeler İçin Maskeler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Doğal cilt bakımı karışımları arasında en bilineni papatyalı toniktir. 300 gram kurutulmuş papatyayı 1 bardak kaynamış suyun içine atıp demlenmesini bekleyin ve demlendikten sonra yarım limon sıkıp ılıdığında pamukla yüzünüze masaj yaparak yedirin.

Sonbahar aylarında cildinize her zamankinden daha fazla özen göstermelisiniz. Özellikle kuru cilt yapısına sahip kişiler sonbaharın gelmesiyle cildi nemlendirici bakımlara ağırlık vermelidir. Sonbaharda Cilt Bakımı sayfamızdan detaylara göz atabilir ve cildinizi kışa hazırlayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Karite Yağı (Shea Butter) Faydaları

Sizlere kozmetik ürünlerin yanı sıra doğal maske ve karışım tarifleri de vererek evde kolayca, fazla para harcamadan cilt bakımı yapmanız için gereken bilgileri sağlıyoruz. Cildinizdeki ve saçlarınızdaki hemen her sorun için bitkisel tariflerimiz bulunmakta. Denenmiş ve etkili sonuçlar alınmış tarifleri sizlerle paylaşmaya özen gösteriyoruz. 

Doğal Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Fotoğraf: про-прыщи.рф
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap