Doğal Cilt Beyazlatma Tarifleri

Doğal Cilt Beyazlatma Tarifleri

0

Doğal Cilt Beyazlatma Tarifleri Cilt beyazlatma işlemi için çeşitli markaların cilt ürünleri bulunmakta ancak kozmetik ürünler yerine doğal yöntemlerle de cilt beyazlatabilirsiniz. Sizlere vereceğimiz tarifleri düzenli olarak uygulayarak cildinizdeki lekelerden kurtulabilir ve cilt renginizi istediğiniz tonda beyazlatabilirsiniz.

Doğal Cilt Beyazlatma Maskeleri

Doğal Cilt Beyazlatma Tarifleri
Doğal Cilt Beyazlatma Tarifleri

Maya ile Doğal Cilt Beyazlatma Tarifi

50 gram soya peyniri

15 gram maya

Soya peynirini çatalla ezdirin ev içine mayayı ilave ederek karıştırın. Sonrasında yarım saat mayalanması için bekleyin ve sürenin sonunda cildinize masaj yaparak karışımı iyice yedirin. 20 dakikalık beklemenin ardından cildinizi ılık suyla temizleyebilirsiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulayın.

Doğal Cilt Beyazlatma Karışımı

2 damla lavanta yağı

2 yemek kaşığı fasulye unu

1 adet yumurta akı

Malzemelerin tümünü macun kıvamına gelene kadar karıştırıp göz çevresini hariç tutarak sürün ve 15 dakika beklettikten sonra cildinizi temizleyin. Sonrasında cildinize koruyucu bir krem sürmelisiniz. Haftada 1 kez düzenli olarak uygulamaya devam edildiğinde cilt renginizi açacaktır.

Papatya ile Doğal Cilt Beyazlatma Maskesi

1 fincan su

1 yemek kaşığı bal

3 tatlı kaşığı papatya çiçeği

1 yemek kaşığı gül suyu

1 fincan suyun içinde papatyaları demleyin ve ardından süzdürerek ılıyana kadar bekleyin. Gül suyu ve balı ilave edip karıştırın ve cildinize uygulayıp 10 dakika bekletin. Sonrasında soğuk su ile cildinizi yıkayıp gül suyu ile tekrardan silin. Haftada 2 kez düzenli olarak uygulandığında cilt renginizi açacaktır.

Yüz Beyazlatan Doğal Maske

1 tatlı kaşığı badem yağı

1 tatlı kaşığı süt

1 tatlı kaşığı bal

1 tatlı kaşığı limon suyu

Tüm malzemeleri karıştırıp cildinize masaj yaparak yedirin. 20 dakika cildinizde bekleyip sonrasında soğuk su kullanarak cildinizi yıkayın. 3 günde 1 kez düzenli olarak uyguladığınızda cilt renginizi açacaktır.

Önerilen Yazı
Cilt Güzelliği İçin Beslenme

Doğal Cilt Beyazlatma Maskesi

Yarım domates

Yeteri miktarda yulaf ezmesi

Domatesi rendeleyin ve krem kıvamını tutturana kadar yulaf ezmesi ilave edip cildinize sürün. 15 dakika cildinizde beklettikten sonra ılık suyla cildinizi temizleyin. Haftada 2 kez uygulayabilirsiniz.

Fotoğraf: changshifang.com
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap