Doğal Güzellik Maskeleri

Doğal Güzellik Maskeleri

Doğal Güzellik Maskeleri Cildinizi daha pürüzsüz bir hale kavuşturmak ve cilt sorunlarını gidermek için doğal güzellik maskelerinden faydalanabilirsiniz. Evde basitçe hazırlanabilen bitkisel maskeler sayesinde kimyasal madde içeren kozmetik ürünlere ihtiyaç duymadan cilt bakımı yapabilirsiniz.

Doğal Güzellik Maskeleri
Doğal Güzellik Maskeleri

Kendi güzellik maskenizi kendiniz yapacağınız için doğallığından emin olarak gönül rahatlığıyla cildinize uygulayabileceksiniz. Nemlendirici, siyah nokta giderici, sivilce giderici ve kırışıklıklar için maske tariflerimize aşağıda ulaşabilirsiniz.

Yağlı Ciltler İçin Bakım

• 1 tatlı kaşığı süt
• 1 tatlı kaşığı limon suyu
• 1 tatlı kaşığı bal
Malzemeleri bir araya getirip karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi göz çevresi hariç yüzünüze uygulayın. İsteğe bağlı olarak boyun bölgesine de uygulanabilir. Maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar beklettikten sonra nemli bir bez yardımıyla temizlenin ve ardından ılık suyla durulayın. 2 haftada 1 olmak üzere maskeyi tekrarladığınızda yağlı ciltlerin yağ salgısını dengede tutar ve sivilce sorununu giderir.

Kırışıklıklar İçin Kaymak Maskesi

• 3 kaşık kaymak
• 1 adet elma
Elmayı soyup 3 kaşık kaymakla birlikte robottan geçirin. Karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin ve göz çevresindeki kırışıklıklara da uygulayın. Yüzünüzü bir bez yardımıyla kapatıp 10 dakika bekleyin ve sürenin sonunda cildinizi ılık suyla durulayın. Haftada 2 kere maskeyi tekrarlayabilirsiniz.Cildi nemlendirip yumuşatacak olan bu karışım kırışıklıklarınızı da giderecektir.

Sivilce Gideren Doğal Maske Tarifi

• 8 adet karnabahar
• 2 yemek kaşığı zeytinyağı
Malzemeleri bir araya getirip mikserde ezin. Hazır hale gelen karışımı göz çevresini hariç tutup yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra cildinizi ılık su yardımıyla temizleyin. 4 günde 1 olmak üzere tekrarlayarak cildinizdeki sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalar İçin Doğal Maske

• 1 tane limon
• 1 kase yoğurt
Limonun suyunu sıkın ve yoğurtla karıştırın. Hazır hale gelen karışımı göz çevresini hariç tutarak yüzünüze uygulayın. 15 dakika uzanarak bekleyin ve sürenin sonunda yüzünüzü ılık su yardımıyla temizleyin. Haftada 1 kere tekrarlayarak cildinizdeki siyah noktalardan kurtulabilirsiniz. Cildinizi nemlendirir, besler ve yağ oranını dengeler.

Önerilen Yazı
Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri

Nemlendirici Doğal Maske Tarifi

• Yumurta sarısı
• 1 tatlı kaşığı süt
Cam bir kaseye koyduğunuz sütü ve yumurtanın sarısını çatal yardımıyla iyice karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüzün her yerine sürün gözler hariç ve üzerini sterile edilmiş temiz bir bezle kapatıp 10 – 15 dakika bekletin. Ardından bu karışımı sade sütle silebilir daha sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. 5 günde 1 olmak üzere düzenli olarak tekrarlayın.

Doğal Güzellik Maskeleri
Fotoğraf: cloob.com
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap