Doğal Güzellik Sırları

Doğal Güzellik Sırları

Doğal Güzellik Sırları Cilt bakımı yaparken kimyasal madde içeren kozmetik ürünleri kullanmak yerine bitkisel doğal karışımlardan elde edilen maske ve kürlerden yararlanabilirsiniz. Cildinize uyguladığınız bakım ürünleri cilt yoluyla kana karıştığı için doğal bakım ürünlerini tercih etmek daha akıllıca bir seçim olacaktır.

Doğal Güzellik Sırları
Doğal Güzellik Sırları

Cildiniz İçin Doğal Losyon Tarifi

5 yemek kaşığı su

2 bardak civanperçemi

Suyu ısıttıktan sonra civanperçemini ilave ederek karışımı 3 gün bekletin. Ardından istediğiniz zaman cildinizi temizlemek için losyonu kullanabilirsiniz. Losyonu pamuk yardımıyla cildinize sürebilirsiniz.

Göğüs Büyütücü Doğal Yöntem

2 kahve fincanı ginseng

1 yaprak aloevera jeli

1 tane yumurta akı

1 tane ayva çekirdeği jölesi

2 yemek kaşığı tuzlu su

Ayva çekirdeklerini tuzlu suda 5 dakika kaynattıktan sonra yarım saat tuzlu su içinde bekletin. Jöle kıvamına geldikten sonra çekirdekleri süzerek alın ve karışıma aloe vera jeli ile ginsengi ilave edin. Karışıma tülbenti bandırıp göğüslerin üzerine koyun ve süteyini takın. Yarım gün boyunca bu şekilde durduktan sonra temizlenebilirsiniz.

Saçları Parlatan Doğal Tarif

1 tutam defne yaprağı

1 tutam pazı

750 gram su

1 yemek kaşığı elma sirkesi

Elma sirkesinin içerisine defne yapraklarınızı ve pazıyı ilave ederek 5 dakika kaynatın. Ardından karışımı demlemeye bırakıp sütün ve tekrardan elma sirkesi ilave ederek gece yatmadan önce saçlarınıza sürüp sabah temizleyin.

Yağlı Cilt İçin Doğal Tarif

1 yemek kaşığı maden suyu

4 adet erik

1 çay kaşığı lavanta yağı

Erikleri çekirdeklerinden ayırdıktan sonra belderda diğer malzemelerle birlikte karıştırın. Hazır hale gelen maskeyi cildinize uygulayıp 15 dakika bekletin ve ardından temizlenin. Haftada 2 kez tekrarlayabilirsiniz.

Saç Dökülmesi İçin Doğal Kür

1 yemek kaşığı ısırgan tohumu yağı

1 yemek kaşığı defne tohumu yağı

200 gram sığır iliği

1 yemek kaşığı çörek otu tohumu yağı

Sığır iliğini haşladıktan sonra ezin. Yağlarla birlikte karıştırarak saçlarınıza yedirin. Saçlarınızı sararak sabaha kadar bekletin ve sabah ılık su yardımıyla temizlenin. Uygulayacağınız bu kür ile saçlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz. Haftada 1 kez tekrarlamanızda fayda vardır.

Fotoğraf: hidoctor.ir
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap