Doğal Peeling Tarifleri

Doğal Peeling Tarifleri

0

Doğal Peeling Tarifleri Şeker doğal peeling tariflerinin yıldızı niteliğindedir. Esmer şeker uygulanarak yapılan doğal peeling maskeleri ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Esmer şeker kullanarak yüz peelingi, el peelingi ve dudak peelingi uygulanabilmektedir.

Doğal Peeling Tarifleri
Doğal Peeling Tarifleri

Zeytinyağı ve Şekerle Peeling Tarifi

1 tatlı kaşığı zeytinyağı

1 tatlı kaşığı toz esmer şeker

Zeytinyağının içine şekeri ilave edip karıştırın. Karışımı cildinize uygulayıp 5 dakika ovalayarak yedirin ve ardından ılık su kullanarak cildinizi temizleyin. Gül suyu ile cildinizi silip, günlük kullandığınız nemlendiriciyi uygulayın.

Gliserin ve Şeker Maskesi Tarifi

2 yemek kaşığı gliserin

1 tatlı kaşığı toz esmer şeker

Gliserin ve şekeri bir araya getirip karıştırın. Şeker eridikten sonra cildinize sürün ve ılık su kullanarak cildinizi temizleyin. Haftada 1 kez tekrarlanması sonuç verir.

Siyah Noktalar İçin Doğal Peeling

1 çay kaşığı süt

2 çay kaşığı toz esmer şeker

1 çay kaşığı zeytinyağı

Tüm malzemeleri belirtilen ölçülerde temiz bir kase içinde bir araya getirerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı göz çevrenizi hariç tutarak tüm yüzünüze sürün. 5 dakika ovaladıktan sonra cildinizi bol suyla yıkayabilirsiniz. Haftada 1 kez tekrarlandığında siyah noktaları giderici etkileri bulunur.

Doğal Dudak Peelingi Tarifi

1 çay kaşığı toz esmer şeker

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı damla sakızlı Türk kahvesi

Belirtilen ölçülerde malzemeleri bir kap içerisinde birleştirin ve karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi dudaklarınıza hafifçe sürerek ovalayın. 3 dakika sonra dudaklarınızı temizleyip krem sürebilirsiniz. Haftada 2 kez tekrarlandığı zaman yumuşak ve dolgun görünümlü dudaklara kavuşabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Vazelinin Bilinmeyen Faydaları

Portakallı Yüz Peelingi

2 çay kaşığı yulaf

2 yemek kaşığı portakal kabuğu tozu

2 yemek kaşığı doğal özlü yüz kremi

Malzemelerin tümünü belirtilen ölçülerde bir araya getirerek iyice karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze sürerek maske kuruyuncaya kadar bekleyin. Maske kuruduktan sonra ovalayarak cildinizden maskeyi arındırın. Son olarak soğuk su ile maskenin kalıntılarını cildinizden temizleyin.

Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

Yorum Yap