Doğal Saç Bakım Maskeleri

Doğal Saç Bakım Maskeleri

Doğal Saç Bakım Maskeleri. Kısa süre içinde defalarca kez yıkanan, boyanan ve işleme tabi tutulan saçların zamanla yıpranması maalesef kaçınılmaz. Peki, yıpranmış saçlar için ne tür maskeler uygulanabilir ve nasıl bakım yapılır? Saçlarınızın daha sağlıklı görünmesi için onlarca maske ve doğal bakım kürü paylaşmıştık ancak bugün, en pratik olanlara yer vermek istedik. Yıpranan, az uzayan, kepeklenen ve elektriklenen saçlarınız için aradığınız çözüm burada olabilir.

Doğal Saç Bakım Maskeleri
Doğal Saç Bakım Maskeleri

Saç Bakım Maskesi Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?

-Mutlaka saç tipinize uygun olanları denemelisiniz. Yağlı, kuru, karma, ince telli ve kalın telli saçlar için vb.
-Alerji riski her zaman göz önünde bulundurmalı, önce küçük uygulamalar yapıp kızarıklık ve tahrişi gözlemlenmelidir.
Saç bakım maskesi temiz saça uygulanmalı.
-Maskeyi durularken çok sıcak ya da çok soğuk su kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Saç uzatan maske:

Bir adet turpu rendeleyin ve yarım litre suda kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve bir kaba alın. Bu suyun içine bir yumurta sarısı kırın ve iyice karıştırın. Bu suyu saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Saç diplerinden uçlarına kadar güzelce yedirerek sürün ve biraz bekleyin. Daha sonra yıkayabilirsiniz. Bu işlem saçlarınızın daha kolay uzamasına yardımcı olacaktır.

Önerilen Yazı
Yağlı Ciltler İçin Maske Tarifleri

Saç parlatan maske:

Bir yumurta sarısının içine iki çorba kaşığı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı bal ilave edin ve iyice karıştırın. Saç diplerinize iyice masaj yaparak uygulayın. Biraz bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu işlem saçlarınızın ışıl ışıl parlamasına yardımcı olacaktır.

Saçı besleyen maske:

1 yumurta sarısının içine, 1 çay bardağı demlenmiş çay, 1 çorba kaşığı badem yağı ve 2 damla limon suyunu ilave edin ve iyice karıştırın. Saç diplerine masaj yaparak uygulayın. Biraz bekleyip güzelce yıkayın. Bu işlem saçlarınızın beslenip canlanmasına yardımcı olur.

Kepeği önleyen maske:

Kaynatılıp soğutulmaya bırakılmış bir litre suyun içine bir çorba kaşığı limon, bir çorba kaşığı sirke ekleyin ve karıştırın. Duştan sonra saçlarınızı bu su ile durulayabilirsiniz. Bu işlem saç diplerinde oluşan kepeği önleyecektir.

Arındırıcı saç maskesi:

Saçları iyice temizleyip, kirlerden arındırmak için şu işlemi uygulayabilirsiniz. Banyoda saçlarınızı şampuanladıktan sonra bir çay bardağı limon suyunu yedirin. Ardından saçlarınızı durulayın ve saç kreminizi sürün. Bu yöntemle saçlarınız eskisinden daha sağlıklı hale gelecektir. Bu işlemi her duştan sonra uygulayabilirsiniz.

Doğal Saç Bakım Maskeleri
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar: Pavel Danilyuk adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Yorum Yap

Yorum Yap