Doğal Yollardan Bakım Önerileri

Doğal Yollardan Bakım Önerileri

1 .Yağ Temizleyici

Doğal Yollardan Bakım Önerileri Ellerinizdeki yağ kalıntılarını sert sabun ile temizlemek yerine; hint yağı ile zeytin, hindistan cevizi yada badem yağı kullanabilirsiniz. Bu doğal yöntem cildinizdeki yağları doğal yollardan dışarı çekecektir. %25 hint yağı %75 badem yağı tavsiye edilen orandır.

Doğal Yollardan Bakım Önerileri
Doğal Yollardan Bakım Önerileri

Nasıl yapılır: Birkaç dakika boyunca bu karışım ile yağlı bölgeyi ovun. Buharlı su ile temiz bir bezi ıslatın ve soğuyunca bölgenin üstüne yerleştirin. Yavaş yavaş yağ kalmayıncaya kadar silin.

2. Doğal Bronzlaştırıcı

Piyasada bir çok bronzlaştırıcı kremler var. Ama bunların bir çoğu içeriklerinden dolayı bazen tenimize zarar verebilir. Bunun yerine doğal yollardan bronzlaşmayı deneyin. Mutfakta kolay yollardan bronzlaştırıcı hazırlayabilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Kakao tozu, tarçın ve ararot(isteğe bağlı) karışımından bronzlaşmasını isteğiniz bölgeye sürün. Yarım kakao tozu, %30-30 tarçın ve biraz ararot karışım tamam. Bir fırça yardımı ile sürebilirsiniz. Hoş kokması için karışıma losyon ekleyebilirsiniz.

3. Yüz Maskesi:

Bir çok gıdalar dışarıdan satın alacağınız yüz maskelerinden daha faydalı ve daha ekonomiktir.

Nasıl Yapılır: Bal, sade yoğurt ve çırpılmış yumurta akı kullanabilirsiniz.

4. Doğal Beyaz Dişler

Doğal Beyaz Dişler çilek
Doğal Beyaz Dişler çilek

Doğal beyaz dişlere herkes sahip olmak ister, bunu için çilek ve kabartma tozu en ideal yoldur. (Ağızda tükürüğü toplayıp tükürmek de etkili bir yoldur)

Nasıl Yapılır: Çilek ve kabartma tozunu karıştırıp hamur haile getirin. Hamuru yaklaşık 30 dakika dişlerinizin üstüne koyun ve beyazlaşma oluncaya kadar haftada birkaç kez tekrarlayın. Her gece 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile dişleriniz fırçalayın. Bu işlem toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

5. Doğal Saç Kremi

Doğal saç kremleri piyasada satılan bir çok üründen daha faydalıdır. Kendiniz hazırladığınız için içinde ne olduğunu bilir ve gönül rahatlığı kullanabilirsiniz. Hatta bu kremler saçlarınızı daha pürüzsüz yapacaktır.

Nasıl Yapılır: Bir muzu pürüzsüz oluncaya kadar ezin ve avakado ile karıştırın. Muzunuz kokulu değilse esans ekleyebilirsiniz. Karışımı saçlarınıza sürün ve 15 dakika bekleyin ve duş alın. Aynaya bakın saçlarınız şampuan reklamlarındaki mankenler gibi olacaktır.

Önerilen Yazı
Çok Özel Makyaj Hileleri

6. Şeker ile Ovma

Şeker bünyemiz için faydalı bir besin değildir. Ama cildinizi için harika bir besindir. Marketlerde alacağınız şeker kürleri çok pahalıdır ama mutfaktaki şeker o kadar pahalı değildir.

Nasıl Yapılır: Beyaz ve kahverengi şeker, zeytinyağı ve badem yağını eşit miktarda karıştırın(esans ekleyebilirsiniz). Cildinizin üstüne bu karışımı sürün ve birkaç dakika masaj yapın ve ılık su ile durulayın.

7. Doğal Mikrodermabrazyon

Çok pahalı bir yöntemdir. Ama bu evde çok doğal ve hiç de pahalı olmayan bir yöntemle halledebilirsiniz. Mutfaktaki kabartma tozu ile ciltteki ölü hücreleri yok edebilirsiniz.

Nasıl Yapılır: Önce cildinizi ılık su ile durulayın ve kabartma tozu ile ovun. Biraz acı olabilir ama sonucu görünce sevineceksiniz. Ilık su ile durulayın kuru bir havlu ile kurutun.

Doğal Yollardan Bakım Önerileri
Fotoğraflar: Anna Shvets, Pezibear adlı kişilerin Pexels‘daki fotoğrafı
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap

Yorumlar (1)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir