Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Doğal yollarla cilt bakımı yapmak için bitkilerden yardım alabilirsiniz. Doğal malzemelerle hazırlanan maske ve bakım kürleri cildinizin ihtiyaç duyduklarını yerine koyacaktır. Tüm cilt tiplerine göre farklı doğal cilt bakım tarifi bulunur. Kendi cilt tipinize uygun tedaviyi seçip düzenli olarak uygulamalısınız.

Doğal Yollarla Cilt Bakımı
Doğal Yollarla Cilt Bakımı

Kuru Ciltler İçin Cilt Bakımı

Arı balı güçlü bir nemlendiricidir. Kuru ciltler bal kullanılarak hazırlanan cilt bakım maskeleriyle ciltlerinin ihtiyaç duyduğu nemi sağlayabilirler. Balı cildinize sürün ve yarım saat bekletin. Ardından cildinizi ılık suyla durulayın. Cildinizi duruladıktan sonra gül suyu ile cildinizi silmeniz canlı görünmesi ve nemlenmesi için önemlidir.

2 tatlı kaşığı keten tohumunu bir cezveye koyup benmari usulü ısıtın ve yeteri miktarda su ilave edip karıştırarak krem kıvamını tutturun. Cilde ince bir tabaka halinde sürün ve yarım saat bekledikten sonra temizleyin.

Yağlı Cilt Bakımı

İnce şekilde doğradığınız marulu avucunuzla sıkıp suyunu çıkartın. Marul suyuna pamuk bandırarak cildinizi silin. Marul suyu gözeneklerinizi temizleyecek ve cildinizin yağ dengesini orantılayacaktır.

1 tane salatalığın kabuklarını soyun ve rendeleyin. Rendeledikten sonra suyunu sıkın ve elde ettiğiniz suyla cildinizi temizleyin. Sonrasında nemli bir havluyla cildinizi kapatın ve 30 dakika bu şekilde bekleyin. Bu uygulamadan sonra cildiniz daha parlak ve aydınlık olacaktır.

Doğal Peeling Yöntemi

Cildinize yeter düzeyde pirinci öğütün ve hamur haline gelene kadar su ilave edip karıştırın. 20 dakika cildinizde beklettikten sonra ovalayarak çıkartın.

2 tatlı kaşığı susam ve ay çekirdeğini öğütüp krem halini alana kadar su ilave edin. En iyi peeling maddelerinden biri olan tohumlu gıdalar cildinizdeki ölü derinin atılmasını sağlar. Peeling işlemlerinde ovarak çıkarmak etkilidir.

Önerilen Yazı
Mısır Unu Peelingi

Kırışıklık İçin Öneriler

2 çay kaşığı süt ve 1 adet yumurta sarısını karıştırıp kırışıklık olan bölgelere sürüp yarım saat bekletin. Sonrasında ılık suyla cildinizi temizleyebilirsiniz.

1 çay bardağı salatalık suyuna 1 çay bardağı havuç suyunu ilave edin. Pamuk yardımıyla cildinize sürüp yarım saat sonra temizlenin.

Fotoğraf: in.gr
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap