Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Cilt bakımı uygulamak istiyor ancak nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, size en özel cilt bakımı önerilerini açıklıyoruz. Cilt bakımı kadar doğru cilt bakımı uygulamak da son derece önemlidir. Göz çevresi için yararlı olan bitkisel yağlar cildiniz için korkunç sonuçlar ortaya çıkarabilmektedir. Aynı şekilde cildinizdeki kırışıklıkları gideren ve temizleyen karışımlar, göz çevresine uygulandığında daha kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır
Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır

Cilt bakımı önerilerimizi okuyarak bilgi sahibi olabilir ve doğru cilt bakımı uygulamalarıyla  cildinizi yaşlanmanın etkilerine karşı koruyabilir, kırışıklıkları giderebilir ve pürüzsüz bir hale getirebilirsiniz.

Cilt Nemlendirme:

Nemlendirici satın alırken birkaç noktaya dikkat ederek daha fazla para vermekten kurtulabilirsiniz. Ucuz kremlerin çoğu kaliteli sonuçlar vermeyebiliyor, aşağıda yer alan listedeki özellikleri bünyesinde barındıran bir nemlendirici gönül rahatlığıyla alıp kullanabilirsiniz.

Lipidler: Shingo lipidleri, serebrozidler ve seramidler

Temel yağ Asitleri: Üzüm çekirdeği yağı, ayçiçeği yağı ve çuha yağı

İçeriğinde A,E ve C vitamini bulunan nemlendiricileri almamalısınız. Bunun yerine bu vitaminleri kapsül formunda satın alıp nemlendiricinize ekleyebilirsiniz.

Tonik Yapımı

Ciltte kalan sabun, yağ ve nemlendirici kalıntılarını yok etmek için cilt temizlendikten sonra tonik uygulaması yapmak gereklidir. Ünlü markaların toniklerini satın almayı tercih edebilir yada Oksijenli su, gül suyu, güvercin ağacı yada limon yardımıyla tonik yapabilirsiniz.

Doğal Tonik Yapımı

Yarım bardak su

2 çay kaşığı papatya çayı, yoksa yeşil çay

2 çay kaşığı papatya veya yeşil çayı yarım bardak suda karıştırıp cildinize uygulamanız yeterlidir.

Cilt Temizleme

Cildi sürekli aşırı şekilde temizlemek sanılanın aksine cildiniz için yararlı değildir ve cildinizi yorar. Sabah uyandığınızda ılık su veya süt ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Süt ve su geceden sürülen nemlendiricileri harekete geçirecektir. Sütün içinde bulunan laktik asit, cildinizi temizlemek için ihtiyaç duyduğunuz şeydir. Limon suyu, domates, ananas suyu ve turunçgillerde de doğal asitler bulunur. Cilt temizleme üzerine daha detaylı bilgiler için Cilt nasıl temizlenir konumuzu okuyabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Yüz Gençleştirme Maskeleri

Su Tüketimini Düzenleyin

Günde 2, 2.5 litre su tüketilmesi gerekmektedir. Günlük su ihtiyacı karşılanmayan cilt, en kaliteli cilt bakım ürünleri de uygulansa yanıt vermeyecektir. Sağlığınız için son derece önemli olan su tüketiminizi alışkanlık haline getirip arttırmalısınız. Güneş ışınları altında kalmak cildiniz için yıpratıcı ve zararlıdır. Cilt güzelliği için kendinizi güneşin zararlı ışınlarına karşı ciddi bir koruma sağlamalısınız. Güneş kremlerine ek olarak güneşe çıkacağınız durumlarda yüzünüze nemlendiricinizi de uygulayın. Yaşlanmanın en büyük sebebi kırışıklıklar, kaba cilt ve yaşlılık lekeleri güneşte çok fazla durmanın sonuçlarıdır. Güneş kremleri saç diplerine, boyun bölgesine ve ellere de uygulanmalıdır.

Doğru Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?
Fotoğraf: mui.today
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap