Düz Kaş Nasıl Alınır?

kaş nasıl alınır

Düz Kaş Nasıl Alınır? Düz kaş modeli son dönemlerde tüm dünyada moda olmaya başlamış bir modeldir. Bu kaş modelinde kaş kavisi olmaz ve belirlenmiş bir kıvrım yoktur, kaş bir köşeden göz ucuna dek düz bir şekilde gider. Bu tür kaşların alınması ve şekillendirilmesi kolaydır, fazla efor sarf etmeden doğal bir görünüm verirler.

Kaş yapısı doğuştan düz olmayanlar ise kaşlarını şekillendirerek düz kaşlara rahatlıkla sahip olabilirler, ancak bunun için biraz zaman ve sabır gereklidir. Daha sonra uygulamanız gereken adımları merak ediyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.

düz kaş nasıl alınır
düz kaş nasıl alınır

Düz kaş modeli nasıl yapılır?

1) Kaşlarınızın uzamasına zaman tanıyın

Kaşlarınızı sıfırdan şekillendirmek istiyorsanız, halihazırda sahip olduğunuz kavisli kaşlardan kurtulmanız gerekiyor. Bunun için de kaşlarınızın altının ve üstünün dolması, yani kaşlarınızı bir süre almamanız gerekiyor. Bu da 6-8 haftayı bulabiliyor ancak sabırlı olmakta fayda var. Bu süre zarfında tatlı badem yağından da destek alabilirsiniz.

2) Kaşı şekillendirmek için kalem kullanın

Öncelikle bir kalem yardımıyla kaşınızın başladığı noktayı bulun. Bir kaş kalemini alın ve dikey tutarak burun deliklerinizin tam ortasına doğru tutun, kalemin üst ucu kaşınızın başlaması gereken noktayı verecektir. Daha sonra kalemle bu noktayı çizerek belirleyin.

Daha sonra kaşınızın bitmesi gereken noktayı bulmak için kaş kalemini burnunuzun kenarına dayayın ve yatay tutarak üst ucunun nereye geldiğine bakın, bu da kaşınızın bitiş noktası olacak. Başlangıç ve bitiş noktalarını bulduktan sonra beyaz bir göz kalemi yardımı ile kaşlarınıza vermek istediğiniz düz kaş şeklini, kaşlarınızın etrafını çizerek belirleyin.

Düz Kaş kimlere yakışır
Düz Kaş kimlere yakışır

3) Kaşlarınızı tarayın

Kaşlarınızı kaş fırçası ile yukarı doğru tarayın ve kaşlarınızın fazla kısmını kaş makası ile kesin.

4) Kaşınızı şekillendirin

Artık kaşın etrafını çizip kaş şeklini belirlediğinize göre fazlalıkları cımbız yardımı ile nazikçe alabilirsiniz. Bunu yaparken kaşınızın üst kısmında kalan kavisi ters yönden alarak daha doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

5) Kaşlarınızı doldurun

Kaşlarınıza profesyonel ve bakımlı bir görünüm vermek, kaşınızdaki boşlukları doldurarak daha gür görünmelerini sağlamak için kaş kalemlerinden yardım alabilirsiniz. Kaşa asıl şeklini verecek olan adım budur. Kaş kalemi ile kısa, kıl gibi çizgiler çizin ya da kaş pudrası ile düz bir hat çizip kaşınızı tarayarak doldurun. Daha sonra kaşınızı aşağı doğru tarayın ve sabitleyici jel ile sabitleyin. Böylece kaşlarınıza istediğiniz yönü de vermiş olacaksınız.

Düz kaş modeli kimlere yakışır?

Düz kaş modeli herkese yakışan bir model değildir. Örneğin kare yüz şekline sahip olan kimseler ile alnı ya da çene bölgesi fazla geniş olan kişilerde düz kaş modeli pek hoş görünmeyebilir. Zira bu kaş modeli alnı ve çeneyi olduğundan çok daha geniş gösterebilir ve bu da orantısız bir görünüme sebep olabilir.

Önerilen Yazı
Bel Ağrısına Ne İyi Gelir?

Ayrıca alnı ya da çenesi dar olan kişilerde de bu kaş modeli ideal olmayabilir. Bunun dışında kalan yüz hatlarına, özellikle kemikli ve sert hatlı yüz tiplerine bu model oldukça yakışacaktır ve modası geçmeyecektir.

Düz Kaş Nasıl Alınır?
Fotoğraflar: Sosyorol, Diyet
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap