Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri. Evde cilt bakımıyla uğraşırken hemen hemen her kadın ciltleri için en katkısız, en doğal ve en faydalı ürünlerden kürler hazırlamaya özen göstermektedirler. Cilt maskelerinde kullanılan malzemeler doğal bitkilerden ve doğal bitkisel yağlardan seçilmekte, bu seçimler yapılırken de cildin yapısı ve öncelikli istekleri göz önünde bulundurulmaktadır.

ev yapımı doğal maskeler
ev yapımı doğal maskeler

Cildin sadece kürlere değil; sağlığını, nemliliğini ve canlılığını kendisine geri kazandıracak kremlere, sivilce ve akne oluşumunun önüne geçilebilmesi için cilt temizleyicisine ve öte yandan sağlıklı yapısını koruyabilmesi adına da cilt maskelerine de sıklıkla ihtiyacı olmaktadır.
Ancak zaten sorunlu olan cilt yapısında bir de kimyasal katkılı çeşitli pek çok ürün kullanıldığında cilt iyileşme göstereceğine yerinde sayabilmektedir. Hatta bazı durumlarda da alerjik reaksiyon gösterebildiği gibi daha da kötüye gidebilmektedir.

Doğal cilt bakımı tarifleri

Nemlendirici cilt maskesi tarifi :

Üç çorba kaşığı miktarındaki balla bi adet limonun suyunu sıkarak malzemeleri iyice birbirine karıştırmanız gerekmektedir. Ardından 15 gram miktarındaki gliserin malzemesini de bu karışıma ekleyip kıvam alana kadar karıştırmanız önerilir.

evde cilt bakımı
evde cilt bakımı


Hazırladığınız malzemeyi parmak uçlarınızla tüm cildinize masaj yaparak hem yüzünüze hem de boyun bölgenize uygulamanız mümkündür. Uygulamayı bitirdikten sonra malzemeyi 15 dakika boyunca cildinizde beklettikten sonra ılık suyla yıkamanız yeterli olacaktır.

Maskenin içeriğinde bulunan gliserin malzemesi ve doğal bal sayesinde cilt yapınız hem yumuşayacak hem de olması gereken nemli yapıya kolaylıkla ulaşabilecektir. Özellikle yaz aylarında mevsimsel şartlar nedeniyle oldukça kuruyan ciltler için ideal bir doğal uygulamadır.

Ölü deri temizleyici cilt maskesi tarifi :

Evinizde bulunan boş bir şişenin içerisine (cam şişe ya da plastik su şişelerinden olabilir) bir fincan miktarındaki tuzu, bir litre miktarındaki sütü ve yarım fincan miktarındaki doğal balı ekleyerek iyice çalkalamanız gerekmektedir. Malzemenin iyice karıştığından emin olmanız için malzemenin şişe içerisinde karışmaktan köpüklenmesi gerekmektedir.
Bu köpük köpük haline gelen karışımla yüzünüzü ve vücudunuzda gerekli gördüğünüz kısımları ovalamanız mümkündür. Böylelikle hem süt banyosu etkisiyle cildiniz temizlenecek hem de tuz malzemesi ölü derilerden cildinizin arınmasına yardımcı olacaktır. Haftada bir kez uygulamanız yeterlidir.

Önerilen Yazı
Yumurta Akı Maskesi Nasıl Yapılır?

Yağlı ciltler için yeşil kil maskesi :

evde doğal cilt bakımı
evde doğal cilt bakımı

Yeşil kil özellik olarak kurutucu bir etkiye sahip olduğundan fazla yağlı ciltlerde yeşil kil maskesinin uygulanması son derece normaldir. Bir kaşık limon suyuyla bir çay kaşığı yeşil kil tozunu karıştırdıktan sonra, malzemenin içerisine iki adet aspirini toz haline getirip eklemeniz gerekmektedir.


Ortaya çıkardığınız ürünü göz çevrenizde hassasiyet yaratmamasına dikkat edecek şekilde tüm yüzünüze uygulayarak 20 dakika boyunca malzemeyi yüzünüzde bekletin. En sonunda soğuk suyla yıkayacağınız bu maskenin etkilerinden yararlanmak için haftada bir kere uygulamanız yeterli olmaktadır.

Gül maskesi :

Çok eski çağlardan beri doğal bir cilt bakım ürünü olarak kullanılan gül malzemesi, hem cildinizi nemlendirip hem de daha da genç görünümlü bir cilt yapısına kavuşmanıza yardımcı olmaktadır. 5 adet taze gülün yapraklarını bir kabın içerisinde iyice macun haline gelene kadar ezme işlemini gerçekleştirdikten sonra, bu malzemeyi masaj yaparak tüm yüzünüze uygulamanız gerekmektedir.
Gül maskesini 15 dakika boyunca yüzünüzde beklettikten sonra bol soğuk suyla yüzünüzü yıkayarak maske uygulamanızı tamamlayabilirsiniz.

Fotoğraf: iraiscosmetica.com mirputeshestvij.mediasole.ru mojagarderoba.mk

Ev Yapımı Bitkisel Cilt Bakımı Önerileri
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yorum Yap