Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

Evde Kırışıklık Kremi Yapımı Evde bitkisel doğal malzemeler kullanarak kırışıklık kremi hazırlamak için gerekenler son derece basit. İlerleyen yaşlarda yüzde görülen kırışıklıklar, cilt bakımı maskeleri ve kırışıklık giderici kremler yardımıyla kontrol altına alınmaya çalışılır. Kırışıklık kremlerinin cep yakan fiyatları nedeniyle cilt bakımı uygulayamıyorsanız sizin için çok özel tariflerimizi açıklıyoruz.

Evde Kırışıklık Kremi Yapımı
Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

Kırışıklık gidermede etkili olan maske ve krem tarifleri ile evde basit malzemelerle kendi kreminizi üretebilir ve doğallığından tam olarak emin olacağınız için gönül rahatlığıyla cildinize uygulayabilirsiniz.

Kırışıklık Kremi Tarifleri

Domatesli Kırışıklık Losyonu

1 çay kaşığı bal

1 çay kaşığı domates suyu

1 çay kaşığı kafur losyonu

Malzemelerin tamamını belirtilen ölçülerde bir araya getirerek karıştırın ve buzdolabında beklemeye bırakın. 1 saat kadar buzdolabında bekleyen karışımı cildinize uygulayabilirsiniz.

Besleyici Kırışıklık Kremi Tarifi

1 çay kaşığı kafur yağı

Yarım çay fincanı badem yağı

Yarım çay fincanı kunduz yağı

Malzemelerin hepsini belirtilen oranlarda bir araya getirerek karıştırın. Ardından cildinizde kırışıklık olan bölgelere uygulayın.

Kayısı Özlü Kırışıklık Kremi

2 yemek kaşığı badem yağı

Yarım çay kaşığı limon suyu

4 yemek kaşığı kayısı özü

2 yemek kaşığı bal mumu

Bal mumu ve badem yağını benmari usulü kısık ateşte ısıtın. Karışım ısındıktan sonra diğer malzemeleri de ekleyerek buzdolabında 2 saat dinlenmeye bırakın. Sürenin sonunda ev yapımı kreminizi cildinize uygulayabilirsiniz.

Yosun Özlü Kırışıklık Kremi

1 çay kaşığı su yosunu

1 çay kaşığı yoğurt

Malzemeleri temiz bir kap içerisinde belirtilen ölçülerde bir araya getirerek karıştırın. Hazırladığınız karışımı cildinizde istediğiniz bölgeye uygulayabilirsiniz.

Havuçlu Kırışıklık Kremi

1 çay kaşığı konyak

2 yemek kaşığı salatalık suyu

1 çay kaşığı limon suyu

1 adet çırpılmış yumurta beyazı

Yarım çay kaşığı sodyum benzoat

Malzemelerin tümünü belirtilen oranlara sadık kalarak temiz bir kap içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı buzdolabında 1 saat dinlenmeye bıraktıktan sonra ev yapımı kırışıklık giderici kreminiz artık hazır.

Önerilen Yazı
Badem Yağı Faydaları

Nane Özlü Kırışıklık Kremi

3 damla nane ruhu

Bir tutam şap tozu

1 çay kaşığı nane suyu

1 çay kaşığı salatalık suyu

Temiz bir kap içerisinde belirtilen miktarda malzemeleri ekleyip karıştırın. Ev yapımı kırışıklık kreminiz artık hazır.

Ev yapımı kırışıklık giderici kremler, ince çizgiler üzerinde etkilidir. Kremlerin faydasını görmek için haftada 1 yada 2 kez düzenli olarak uygulamanız gerekmektedir. Cildinize uyguladığınız maske ve kremlerde aşırıya kaçmamalı, cildinizi zaman zaman dinlendirerek onu yormamalısınız.

Fotoğraf:
INSTAGRAM CLİCK

Pinterest: Pinterest

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap