Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi

Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi

2
0

Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi. Hayatın koşturmacaları, stres, çevre kirliliği, kullanılan kozmetik ürünler derken cildiniz çok yıpranmış bir hal alabilir ve güzel bir temizliğe ihtiyacı olabilir. Güzellik merkezlerine gitmek ise hem bütçe hem de zaman isteyen bir iş olduğundan bizim önerimiz kendinize evinizde bakım uygulamanız.

Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi
Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi

Güzel bir müzik açıp kendinize birkaç saat vakit ayırın ve önerdiğimiz maskelerden birini uygulayın.

Önerilen Yazı
Fındık Yağı ile Saç Bakımı

Yağlı ve Sivilceli Ciltler İçin Yumurta:

Yumurta akı gözenekleri sıkılaştırmak ve cildi onarmak için birebirdir. Sivilcelerden kurtulmanız için de güçlü bir araçtır. Fazla yağı emer, protein içerir. Maskemiz için yumurtanın akı ile beyazını ayırın. Bir dakika boyunca yumurta akını ve içine döktüğünüz bir kaç damla limonu karıştırın. Karışımı dağıtmamak ve her yeri kirletmemek için lavabonun içinde yapmanızı öneririz.. 10 ila 15 dakika yüzünüzde tutacağınız maskeyi bekletirken yumurtanın sarısıyla da güzel bir tatlı yapmaya başlayabilirsiniz. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Tertemiz Bir Cilt İçin Kil:

Kil maskesi, kirlenen cildinizi temizleyecek ve hava almasını sağlayacak harika bir maske. 2 yemek kaşığı yeşil kili (eczane ve kozmetik dükkanlarından temin edebilirsiniz) hamur kıvamına getirmek için su ile karıştırın. Dilerseniz içine biraz da zeytin yağı dökebilirsiniz, ama azcık. Macun kıvamına gelen maskeyi cildinize uygulayın ve 15 dakika bekleyip cildinizde iyice kurumasını bekleyin. Daha sonra yıkayın. (Soğuk su ile çıkmaz).

Yağlı Ciltler İçin Aspirin:

Eğer aspirine alerjiniz yoksa ve yağlı bir cildiniz varsa bu maskeyi mutlaka denemelisiniz. Bir kaşığın arkasını kullanarak toz haline getirdiğiniz 4 adet aspirine biraz su ekleyin ve macun kıvamına getirin.. Eğer kalın bir maske tercih ederseniz, biraz bal ekleyebilirsiniz. Maskemizi cildimize yayalım ve biraz bekleyelim. Daha sonra yıkayıp temiz bir cildin tadını çıkaralım.

Kuru Ciltler İçin Muz:

Kuru bir cildiniz varsa mutlaka denemeniz gereken bu maske cildinize gereken yumuşaklığı kazandıracaktır. İyice ezdiğiniz iki adet muzun içine iki yemek kaşığı bal ekleyin (Bal cildinizin parlak görünmesine de yardımcı olacaktır). Bu karışım çok sert geldiyse, biraz su ekleyin. 10 ile 20 dakika boyunca cildinizde tutacağınız maskeyi ılık su ile temizleyebilirsiniz.

Solgun Ciltler İçin Limon ve Deniz Tuzu:

Limon ve deniz tuzu sadece kokusuyla sizleri etkilemiyor, aynı zamanda cildiniz içinde gençleştirici bir etkisi var. Deniz tuzunun cildi kuruttuğu tamamen gerçek dışıdır. Deniz tuzu cilde çok yararlıdır, cildinizi tazeler ve solgun görünümü atmanıza yardımcı olur. Bir fincanın dörtte üçünü tuz ile doldurun ve geri kalanına limon sıkın. Karıştırın ve kıvama gelmesini sağlayın. Kıvama gelen maskeyi cildinize sürün ve gözünüzü kapalı tutun. Limon ve deniz tuzu ölü hücrelerden arınmanıza yardımcı olurken siz de dinlenmenize bakın. Daha sonra ılık su ile temizleyin. 

Evde Yapabileceğiniz 5 Cilt Maskesi
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar: Sora Shimazaki adlı kişinin Pexels’daki fotoğrafı

Yazar Hakkında

Yorum Yap