Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri

Evde Yapılan Yüz Maskeleri Güzellik merkezlerince cilt bakımı yaptırmak zaman ve para bakımından cazip gelmeyebilir. Bu tür durumlarda evde kendi cilt bakım maskenizi hazırlayıp cilt bakımınızı kendiniz yapmak isteyebilirsiniz. Kolay hazırlanan maskeler sayesinde sivilce tedavisi ve cildi nemlendirme gibi bir çok işlemi basitçe yapabilirsiniz.

Evde hazırlanan maskelerden faydalanmak istiyorsanız bu maskeleri düzenli olarak kullanmanız gerekmektedir. Maskeler düzenli kullanımda 1 yada 2 ay içinde etkilerini göstermektedir. Doğal malzemeler kullanılıyor olmasına rağmen bu malzemelere alerjiniz olup olmadığını öncesinde test etmenizde yarar var.

Cilt Temizleme Maskesi

1 paket kuru maya

Yarım limon

Limonun suyunu bir kap içine sıkın ve bir başka kap içerisine kuru mayayı boşaltın. Kuru mayanın üzerine 2 kaşık ılık su ekleyin ve çatal yardımıyla mayayı macun kıvamına getirine kadar karıştırın. Ardından limon suyunu mayaya azar azar dökerek karıştırın. Maskeyi uygulamadan önce yüzünüzü iyice yıkayın ve sonrasında maskeyi sürün. 15 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Sivilce Maskesi

2 kap çilek

Yarım kase yoğurt

Nemlendirici sabun

2 kap taze çileği yarım kap yoğurtla beraber robottan geçirip iyice karıştırın. Püre kıvamındaki karışımı temiz bir kasenin içine alıp yüzünüzü nemlendirici özellikle sabunla yıkadıktan sonra uygulayın. Hareket etmeden 30 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık su ile yıkayıp temizleyebilirsiniz.

Yüz Beyazlatıcı Maske

Salatalık

Aloevera yaprağı

Limon

Bal

Kil

Yoğurt

Salatalığın yarısını kabuklarını soyup dilimleyin. 2 yemek kaşığı aloevera suyu, yarım limon suyu ve 1 yemek kaşığı yoğurt ilave edin ve robotta karıştırın. Malzemeler iyice karıştıktan sonra 1 yada 2 yemek kaşığı kil ekleyip krem kıvamına getirin. Yüzünüze sürdükten sonra 15 dakika kadar bekleyin ve ardından ılık su ile cildinizi yıkayıp temizleyin.

Nemlendirici Yüz Maskesi

Badem yağı

Bal

Portakal suyu

Yoğurt

2 yemek kaşığı yoğurt, 2 yemek kaşığı taze portakal suyu ve 1 çay kaşığı badem yağını bir araya getirip karıştırın. Yüzünüzü yıkayıp temizledikten sonra karışımı uygulayın ve 20 dakika bekletip temizleyin. Maskeyi isterseniz boyun kısmına da sürebilirsiniz.

Yulaflı Yüz Maskesi Tarifi

1 küçük muz

Yarım kase yulaf

Organik bal

Taze portakal suyu

Muzu iyice ezin ve diğer malzemeleri ilave edip karıştırın. Portakal suyu yerine yoğurt da kullanabilirsiniz. Maskeyi yüzünüze sürmeden önce yüzünüzü yıkayıp temizleyin ve kurulayın. Ardından maskeyi uygulayıp 20 dakika kadar bekleyin ve sürenin sonunda ılık su ile cildinizi temizleyip nemlendirici kreminizi uygulayın.

Evde Yapılan Yüz Maskeleri
Fotoğraf: cancunissimo.mx
INSTAGRAM CLİCK

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Yorum Yap