Fındık Yağı ile Saç Bakımı

Fındık Yağı ile Saç Bakımı

1

Fındık Yağı ile Saç Bakımı. Fındık yağı tüketmek, kalp, beyin gibi iç organlarınızı koruyup geliştirirken aynı zamanda güzelleşmenize de yardımcı oluyor. Saç bakımında uygulanan fındık yağı saçları yumuşatıyor, parlaklık veriyor ve onları güçlendiriyor. Fındık yağının içinde bulunan B1, B2, B6 ve E vitaminleri saçları güçlendirmek ve onları beslemek için birebir. Peki fındık yağının saça ne faydası vardır ve fındık yağı ile nasıl saç bakımı yapılır?

Fındık yağının saça faydaları
Fındık yağının saça faydaları

Fındık yağının saça faydaları:

1) İçinde bulunan vitaminler ile saça gereken besini verir ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

2) İçinde bulunan %60 oranındaki yağ ile saçlarınızı yumuşatır.

Önerilen Yazı
Kuru Ciltler İçin Maske Tarifleri

3) Düzenli bakım halinde saçların daha parlak görünmesini sağlar.

4) Saç köklerinde oluşan iltihap, kızarıklık ve yanma hissini önler ve saç derinizin eskisi gibi sağlıklı olmasını sağlar.

5) Saç dökülmesini engeller. Yağı ile hem saçı hem de saç derisini yumuşak tuttuğundan kepeklenme sorununun da önüne geçmiş olursunuz.

6) Saçı besleyip güçlendirdiği için saçın uzama hızını da maksimuma getirmiş olursunuz.

Saç uzatan fındık maskesi için gerekli malzemeler: Fındık yağı, tatlı badem yağı ve B vitamini.

Saçları hızlı uzatan fındık yağı maskesi nasıl yapılır?

 Öncelikle fındık yağından beş tatlı kaşığı ve tatlı badem yağından iki tatlı kaşığı alalım. İçine bir adet B vitamini atalım ve iyice karıştıralım. Daha sonra bu kürü saç diplerinden saç uçlarına kadar iyice yayalım. Malzemeleri biraz arttırabilirsiniz ancak saça çok fazla da boca etmeye gerek yok. Daha sonra saçımızı pamuklu bir tülbent ile saralım ve bir, iki saat kadar bekleyelim. Bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

Önerilen Yazı
Pirinç Maskesi Nasıl Yapılır?

Kepeği önleyen fındık maskesi için gerekenler: Fındık yağı, elma sirkesi, çörek otu yağı.Kepeği önleyen saç maskesi nasıl yapılır? Saçlarınızdaki kepeği önlemek için beş tatlı kaşığı fındık yağı ile birer tatlı kaşığı elma sirkesi ile çörek otunu karıştırabilirsiniz. Bu malzemeleri yine üstte söylediğimiz gibi uygulayın ve başınızı iyice kapatın. Bu maske de hafta da  iki kere uygulandığında yararlı olacaktır. Umarım işinize yarar bilgiler vermişimdir. Hepinize bakımlı günler hanımlar.

Fındık Yağı ile Saç Bakımı
Yeni INSTAGRAM adresimiz instagram.com/fosforluhanm !
Fotoğraflar: Yaroslav Shuraev adlı kişinin Pexels‘daki fotoğrafı

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/