Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

1

Geleceğin Meslekleri Nelerdir? Sürekli olarak değişen ve gelişen dünya düzeni, karşımıza çıkan her yenilikle birlikte hayatımızın herhangi bir noktasına temas ediyor. Tesla, Toyota gibi birçok araba üreticisi otonom(sürücüsüz araç) üzerinde çalışıyor. Amerika ve İsrail menşeli şirketler droneları daha iyi hale getirmeye çalışıyor. Bir sene önce düzgün şekilde yürümeyi başaramayan robotlar şu anda ters takla atıyor. Bu demek oluyor ki artık kas gücü çok da önemli bir faktör değil.

Teknolojinin gelişmeye devam ettiği her  gün çalışma endüstrisi de bu gelişim ve değişimlere adapte olmaya çalışıyor. Sürekli gelişim gösteren teknoloji geçmişten günümüze kadar insanların ”geleceğin meslekleri nelerdir” sorusunu sormasına neden oluyor. Peki nedir bu geleceğin meslekleri?

  Geleceğin Meslekleri

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?
Geleceğin Meslekleri Nelerdir?

Kişisel Gizlilik Danışmanı

 Tüm dünyaya sosyal medya ise yayılan teşircilik kültürü, hepimizin nerede olduğumuzu, ne yediğimizi ne aldığımızı sosyal medyada paylaşmaktan zevk almamızı sağlıyor. Hatta diğer insanlar ne yapmış diye bakmaktan bir hayli keyif alıyoruz. Teknoloji aynı hızda ilerlemeye devam ederse ki öyle gözüküyor; birçok bilgimiz, medeni durumumuz, bankalarla olan durumumuz, sicil kaydı gibi detay bilgilerimiz kolayca ulaşılır olmaya başlayacak. Şu an için teşhircilik kültürü hoşumuza giderken ileride büyük sorunlara yol açacak. Bunun için kişisel gizlilik danışmanlarına danışıyor olacağız.

Nanoteknoloji Mühendisliği

 Nanoteknoloji mühendisliği; maddenin en küçük yapı taşına kadar iner ve en küçük yapı taşları arasında çalışan bilim dalıdır. Nanoteknoloji sayesinde İnsan derisi ve organları ile görünmez malzemeler üretilebilir. Nanoteknoloji; eskiden bilgisayarlar İlk çıktığında büyüklüğü oda kadar olan nanoteknoloji şimdi ise kolayca, cebe sığan ve eskiye göre çok daha donanımlıdır. Bu ise geleceğin mesleği olma konusunda Nanoteknoloji Mühendisliğini ön plana çıkarıyor.

İklim Mühendisi

 İklim değişikliği ve küresel ısınma gibi konular ve ekosistemin bozulmasının insanlık için büyük sorunlar oluşturacağı fikri her geçen gün artıyor ve bu alanda yapılan çalışmalar yoğunlaşıyor. Ülkeler, iş adamları hatta girişimciler Elon Musk gibi bu konunun üzerinde çalışıyorlar. Yakın gelecekte bu sorunun derinleşeceğini ve bu alanda çalışıp çözümler üretecek profesyonellere ihtiyacın artacağını öngörmek hiç zor değil.

Robot Teknisyeni

 Robotların teslimattan kişisel asistanlığa kadar yavaş yavaş hayatımıza dahil olduğu günümüzden bakınca, gelecekte robotların ve robotları özel görevlere programlayacak teknisyenlerin öneminin artacağını öngörmek zor değil. Robotlara alışmamız gerekecek ve robot teknisyeni de gelecekte en çok değer kazanacak mesleklerin başında gelecek gibi görünüyor.

3D Üretim Mühendisi

3D üretim mühendisliği ile gelecekte üretimi seri üretimden kurtarıp kişiye özel bir hale getirilebilir. 3D üretim mühendisliği ile yakın bir zaman sonra kendinize özel ürünlerinizi kendinize özel üretmeye başlayabilirsiniz. Üretim olaylarının gelecekte çok hızlı ve ekonomik olması bu alandaki çalışmaların daha fazla artmasına sebep olacaktır. Bu sebep ile bu meslek sahipleri bu piyasaya erken girmenin avantajını yaşayarak geleceğin en gözde mesleklerinden birini yapıyor olacaktır.

Önerilen Yazı
Stres Nedir? Stres Yönetemi Nasıl Yapılır?

Uzay Turizm Rehberi

 Turizm kelimesi, gezmek, görmek, dinlenmek anlamına gelir. Uzay Turizmi de bilim, keşif amacıyla değil, görmek amacıyla uzaya gitmek demektir. Aralarındaki fark, normal turizm de istenildiği anda istenilen yere gidilebilirken, uzay turizmin de seyahat öncesi sıkı antrenmanlardan geçmek, eğitim almak ve çeşitli deneyleri başarabilmek zorunluluğu olmasıdır. Bu turizm sektöründe asıl istenen, bu yolculuğa çıkanların dünya yörüngesi etrafında dönebilmeleri ve dünyanın tamamını 10 kat uzaktan ve uzayda mavi bir küre olarak görebilmeleridir.

 Uzay Turizm’in de, gidilecek yer, yerkürenin 100 km üstü olacaktır. Bu nokta da dünya atmosferi bitmekte, yerkürenin bir kısmı görülebilmekte ve yer çekimsiz ortam deneyimlenmektedir.

 Halihazırda bu işi yapacak teknolojiye ulaşmak için çalışmalar devam etmektedir. Geleceğin en gözde mesleklerinden bir tanesidir.

Geleceğin Meslekleri Nelerdir?
INSTAGRAM CLİCK

Yazar Hakkında

https://fosforludusunceler.com/

Yorum Yap

Yorumlar (1)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.